ЗМІ дізналися, скільки американці платять за охорону дорослих дітей Дональда Трампа

Дональд Трамп, діти, Іванка Трамп, Дональд Трамп-молодший, Ерік Трамп
Фото: Колаж Фокусу | Ерік Трамп з сім'єю, Іванка Трамп і Дональд Трамп-молодший з дружиною

Після відходу з поста президента Дональд Трамп, який має право на довічну охорону, зажадав, щоб його сім'ю і дітей старше 16 років співробітники служби безпеки супроводжували ще півроку.

Охорона дорослих дітей екс-президента США Дональда Трампа обходиться американським платникам податків у $ 140 тисяч на місяць або $ 4700 в день, пише The Daily Mail з посиланням на дані, отримані Вашингтонським аналітичним центром Citizens for Ethics in Washington (CREW) за лютий цього року.

З цієї суми $ 62 599,39 витрачено на проживання охоронців Іванки Трамп і Джареда Кушнера в готелі під час 10-денної відпустки пари в Юті. Потім співробітники служби безпеки супроводжували їх в Маямі і Бедмінстері, штат Нью-Джерсі.

Іванка Трамп, Дональд Трамп, президент США
Іванка Трамп з чоловіком Джаредом Кушнером, дітьми і батьком в Овальному кабінеті Білого дому

Охорона Дональда Трампа-молодшого в Нью-Йорку, Лонг-Айленді і північній частині штату Нью-Йорк обійшлася у $ 13 337.

Дональд Трамп-молодший, сім'я
Дональд Трамп-молодший з дружиною Кімберлі і батьком
Фото: Donald Trump Jr./Instagram

Ерік і Лара Трамп провели більшу частину лютого в Нью-Йорку в готелі Trump Briarcliff, зробивши кілька коротких поїздок в Квінс, одну поїздку в Маямі і дві — в Палм-Біч, що обійшлося Секретній службі як мінімум у $ 12 742.

Ерік Трамп, Лара Трамп
Ерік Трамп з дружиною Ларою
Фото: Eric F. Trump/Instagram

За інформацією видання, довічний захист надається тільки екс-президентам та їхнім дружинам, а також їх дітям віком до 16 років. Однак, як зʼясувалося, до того, як 20 січня покинути Білий дім, Трамп домовився про угоду, по якій його четверо дорослих дітей — 43-річний Дональд-молодший, 39-річна Іванка, 37-річний Ерік, і 27-річна Тіффані отримають захист на півроку. Продовження охорони було також надано трьом його посадовим особам — екс-міністру фінансів Стівену Мнучіну, екс-керівнику апарату Марку Медоузу і колишньому раднику з національної безпеки Роберту Оʼбрайену.

У CREW відзначають, що сума $ 140 тисяч доларів на місяць, найімовірніше, занижена:

"Секретна служба не надала звітів про витрати на підприємствах Трампа, що є найбільш спірним аспектом розширеної захисту".

Наглядовий орган раніше повідомляв, що сімʼя Трампа, перебуваючи при владі, зробила в 12 разів більше поїздок, ніж сімʼя Барака Обами, а за їх безпеку платили прості американці зі своїх податків.

"Хоча може здатися спокусливим залишити історію про спекуляції сімʼї Трампа у минулому, ми не зможемо цього зробити, поки вони не припинять переводити гроші платників податків на свої власні банківські рахунки. І на це у них є ще кілька місяців", — підкреслили в CREW.

Нещодавно наглядову раду Facebook залишив в силі рішення про блокування акаунтів 45-го президента США Дональда Трампа. Той, зі свого боку, назвав подібний крок "абсолютною ганьбою для країни".