Лукашенко погодився провести дострокові вибори, якщо вдасться залучити США (відео)

Президент Білорусі, Олександр Лукашенко, вибори в Білорусі, 2021
Фото: скриншот | Олександр Лукашенко

Білоруський політик закликав провести дострокове голосування одночасно із США, а також нагадав про "бюлетені з підписами за Трампа, що викидаються в урни".

У Білорусі можуть провести дострокові президентські вибори за тієї умови, що паралельно такі вибори відбудуться в США. Як повідомляє БелТА, про це в п'ятницю, 7 травня, заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко.

"Я за. Публічно про це говорю. Я за вибори, яких вони вимагають. Я переживу все, переступлю через те, що ми незалежні, суверенні. Я готовий. Паралельно з американцями. Американці нехай призначають дострокові вибори, і ми в цей же день призначимо в Білорусі вибори", — сказав Лукашенко.

Заяві білоруського політика передувало засідання голів зовнішньополітичних відомств країн G7 (Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія і США, — Фокус). Після зустрічі міністри закордонних справ закликали білоруське керівництво провести нові вибори під міжнародним наглядом.

Відео: Ateo Breaking

Спілкуючись з журналістами в п'ятницю, Лукашенко нагадав про особливості виборчої кампанії на виборах президента США. За його словами, люди "бюлетені з підписами за Дональда Трампа викидали в урни".

"Вони витерли ноги об чинного Президента. Вони досі йому в цьому Twitter не дають слова сказати. Вони тоді його заблокували. Який же доступ до засобів масової інформації?", — обурився політик.

Нагадаємо, що представники "великої сімки" вважають, що владі Білорусі необхідно звільнити політв'язнів і почати діалог, у тому числі з лідерами опозиції. Також представники країн G7 закликали владу Білорусі звільнити всіх, хто був "несправедливо поміщений під варту" за "висловлення демократичних устремлінь" і припинити "пригнічувати фундаментальні свободи і права людини".

У серпні минулого року Лукашенко заявляв, що інших виборів у Білорусі не буде, "поки його не вб'ють".

Як повідомлялося раніше, Лукашенко заявив, що в Білорусі розробили вакцину від COVID-19. За його словами, вони не поспішають з її випуском, потрібно подивитися, що буде післязавтра, коли може з'явитися інший штам коронавірусу. При цьому Лукашенко підкреслив, що наразі немає гарантії того, що нинішні вакцини будуть ефективні проти мутацій вірусу.