Білий дім викреслив слова свого представника про вступ України в НАТО

НАТО, Україна, білий будинок, сша, застереження, прес-секретар, підтримка вступу України в нато
Фото: day.kyiv.ua | Прапори США, НАТО й України

В адміністрації Байдена заявили, що співробітниця їхньої пресслужби "обмовилася", відповідаючи на запитання про підтримку США приєднання України до НАТО.

На сайті Білого дому опублікували стенограму розмови, яка відбувалася 6 травня, Карін Жан-П'єр, заступника прессекретаря адміністрації Джо Байдена, з представниками преси, у якій закреслили її слова про "підтримку США вступу України в НАТО".

Так, тоді Жан-П'єр на запитання журналіста, "чи підтримує адміністрація президента США приєднання України до Альянсу?", відповіла "так".

Саме ця частина і виявилася закреслена в підсумковій стенограмі розмови. Втім, неушкодженим залишився фрагмент, у якому Жан-П'єр заявила, що "адміністрація Байдена прихильна до того, щоб двері в НАТО залишалися відчиненими для претендентів, які виконають відповідні зобов'язання".

Слова представника Білого Дому про підтримку США вступу України в НАТО викреслили зі стенограми
Слова представника Білого Дому про підтримку США вступу України в НАТО викреслили зі стенограми
Фото: скриншот

У коментарі виданню The New York Post представники Білого дому повідомили, що закреслили слова Жан-П'єр у стенограмі, оскільки та "обмовилася" і її заява "не відображує офіційної політики адміністрації Байдена". З цього журналісти зробили висновок, що на поточний момент США не підтримують вступ України в НАТО.

Зазначимо, що в лютому 2019 року набули чинності зміни до Конституції України щодо курсу України на ЄС і НАТО.

Нагадаємо, що 16 квітня на брифінгу за підсумками зустрічі президентів України, Франції та канцлера Німеччини Володимир Зеленський заявив, що розраховує почути на саміті НАТО, який має відбутися влітку цього року, "підтримку надання Плану дій щодо членства".