NASA підписало контракт на перший туристичний політ до МКС: названі терміни

Космонавт, МКС
Космонавт працює на МКС

Мандрівники відправляться на орбіту з Космічного центру Кеннеді NАSА у Флориді, США. До місця призначення їх доставить корабель Crew Dragon від SpaceX.

NАSА уклало контракт з компанією Axiom Space про перший політ приватних астронавтів на Міжнародну космічну станцію. Про це прес-служба космічного агентства США повідомила на офіційному сайті.

Восьмиденна місія отримала назву Axiom Mission 1 (Ax-1) і попередньо запланована на січень 2022 року. Команда Axiom Space відправиться до МКС з Космічного центру Кеннеді NАSА у Флориді.

Космічне агентство нагадало, що відкрило станцію для приватної діяльності, включаючи польоти на низьку навколоземну орбіту. США не планують припиняти космічні дослідження і випробування після списання станції, а вирішили перевести їх з державного в комерційне русло.

"Комерційна промисловість допоможе задовольнити ці потреби, надавши пункти призначення і транспортні можливості для продовження надання цих послуг в рамках більш широкої економіки на низькій навколоземній орбіті. Забезпечення польотів приватних астронавтів на станцію — важливий крок до стимулювання попиту на комерційні послуги пілотованих космічних польотів", — підкреслило NАSА.

Раніше Axiom Space оприлюднила імена і фото перших космічних туристів, яких відправлять на МКС. Учасниками першої в своєму роді місії стануть екс-астронавт Майкл Лопес-Алегріа, американський інвестор Ларрі Коннор, канадський мільйонер Марк Паті, колишній пілот винищувача, а нині бізнесмен — Ейтан Стіббе з Ізраїлю. Відомо, що в космос їх доставить корабель Crew Dragon корпорації SpaceX.

Нещодавно корабель Crew Dragon з астронавтами NASA успішно приводнився в Мексиканській затоці. Таким чином компанія SpaceX забрала чотирьох осіб з МКС.

Вино Petrus, пробив на МКС 14 місяців, продають за мільйон доларів. Як запевняють експерти, за цей час смак французького напою дещо змінився і дозрів в умовах нульової гравітації.