В Євросоюзі можуть заборонити готівковий розрахунок сумою понад 10 тисяч євро

готівкові, обмеження, відмивання грошей, фото, євросоюз
Фото: CEPS

Нові правила будуть запропоновані в липні, вони вводяться для боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.

Єврокомісія має намір внести пропозицію про заборону готівкових розрахунків на суму понад 10 000 євро. Робиться це в рамках боротьби з відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом, сказала комісар ЄС (міністр) з питань фінансових послуг Майред Макгіннесс.

"Досить важко носити таку суму при собі готівкою. Більшість людей так не робить", — пояснила єврокомісар.

Припис про обмеження суми готівкових розрахунків міститься в пропозиціях щодо зміни законодавства про боротьбу з відмиванням коштів. Єврокомісія планує представити їх в липні.

Макгіннесс додала, що має намір створити європейське відомство з боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Цей орган повинен мати ефективні повноваження, він буде здійснювати нагляд за політикою з боротьбі з відмиванням коштів в великих банках.

Вперше про намір створити новий регулюючий орган і підготувати єдині для всіх членів ЄС правила боротьби з відмиванням коштів Єврокомісія заявила рік тому. Сталося це після низки скандалів, пов'язаних з імовірною участю європейських банків в схемах по відмиванню коштів.

Зараз 18 з 27 країн ЄС вже ввели або вводять на національному рівні ліміти на готівкові платежі в розмірі від 500 до 15 000 євро. В середньому вони становлять 4700 євро.

За оцінками експертів ЄК, відмінності в національних обмеженнях призводять до спотворень конкуренції на внутрішньому ринку ЄС. Торговці в країнах з жорсткими обмеженнями програють гравцям в сусідніх державах, де обмеження менш жорсткі або їх немає взагалі.

У пропозиції Єврокомісії є і критики. Так, член Європарламенту від німецької партії ХСС Маркус Фебер вважає, що боротьба з відмиванням коштів не повинна обмежувати ходіння готівки. У Німеччині готівка користується великою популярністю у населення.

Нагадаємо, Європейська комісія веде "чорний список" країн за межами ЄС, які, на думку комісії, становлять загрозу для блоку. Загрозу єврочиновники бачать в слабкому контролі фінансування тероризму та відмивання грошей.