У Португалії суд виніс вирок трьом інспекторам за побиття до смерті українця на допиті

Ігор Гоменюк, українець, Україна, допит, вбивство, смерть, Потругалія, вирок, суд, прикордонники
Фото: Апостроф | Ігор Гоменюк

Під час розглядів встановлено, що співробітники міграційної служби ударами ніг і кийків зламали Гоменюку ребра, через що той задихнувся.

Суд в Лісабоні виніс обвинувальний вирок трьом співробітникам міграційної служби за побиття до смерті 40-річного українця Ігоря Гоменюка, який приїхав до Португалії. Про це повідомляє видання Associated Press.

Суд визнав, що інспектори під час допиту били чоловіка, який знаходився в наручниках, ногами і битками, через що зламали йому ребра. За словами колишнього високопоставленого співробітника імміграційної служби, такі дії рівносильні тортурам. Отримані каліцтва призвели до смерті Гоменюка від удушення.

Двох прикордонників засудили до девʼяти років позбавлення волі, ще одного — до семи.

Зазначається, що Ігор Гоменюк намагався вʼїхати в Португалію без чинної візи у березні 2020 року. Його затримали після того, як він відмовився сісти на зворотний рейс в Україну.

Після інциденту влада Португалії виплатила понад 700 тис. євро компенсації дружині і двом дітям убитого Гоменюка, які проживають в Україні.

У грудні 2020 року повідомлялося, що через цей скандал глава Служби у справах іноземців та кордонів (SEF) Португалії Кріштіна Гатоес пішла у відставку.

У квітні 2021 року стало відомо, що влада Португалії вирішила зовсім ліквідувати SEF після смерті Гоменюка. Замість неї в країні створили новий орган — Службу у справах іноземців та притулку (SEA). Втім, поліцейських функцій у нового відомства не буде.