У Чорне море увійшов французький корвет "Командан Біро"

Франція, корвет, F796 Commandant Biro, чорне море, фото
Фото: volga-day.ru

Нинішня демонстрація французького прапора може бути пов'язана з домовленостями президентів Франції та України.

Французький корвет F796 Commandant Biro увійшов увечері 11 травня в Чорне море, повідомило одеське видання "Думська".

Востаннє цей корабель у Чорне море заходив у листопаді 2019 року для візиту до Грузії, після якого три дні гостював в Одесі.

Цілі і завдання нинішньої місії корабля поки невідомі. "Думська" передбачає, що вони можуть бути пов'язані з обіцянками, які були дані президентом Франції Емманюелем Макроном президенту Володимиру Зеленському.

Корвет F796 названий на честь Роджера Біро, командира корвета сил Вільної Франції "Мімоза", що був потоплений німецьким підводним човном у 1942 році.

До складу ВМС Франції він вступив у 1984 році і базується в середземноморському порту Тулон. Його довжина 80 метрів, ширина — 10 м. Водотоннажність — 1350 тонн. Два дизельних двигуни потужністю 12 тисяч к.с. забезпечують максимальну швидкість у 24 вузли. Екіпаж — 90 чоловік.

Озброєння: 100 мм гармата, дві 20-мм зенітні гармати, чотири кулемети 12,7 мм, чотири торпедні апарати і чотири пускові установки з крилатими ракетами "Екзосет".

Основні завдання кораблів класу "корвет": підтримка стратегічних підводних сил, розвідка і спостереження за морськими пересуваннями.

У 2011 році корвет F796 Commandant Biro зробив захід у російський порт Новоросійськ.

Нагадаємо, що Великобританія планує відправити в Чорне море два бойових кораблі на знак підтримки України на фоні зростання напруженості в Криму і на кордоні з РФ.

Міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску заявив, що Чорне море, по суті, перетворилося на "озеро НАТО". Коли в нього запитали, яким чином НАТО може перешкодити перетворенню Чорного моря на російське, він відповів: "Завдяки союзникам НАТО, Чорне море частково є й озером НАТО".