Везуть машинами: на Сахаліні ікру використовують замість добрива (фото, відео)

РФ, Сахалін, ікра, добриво
Фото: facebook.com/dmitry.lisitsyn.7 | Ікра на Сахаліні

За словами еколога, ікра покриває берег суцільною смугою, довжина якої розтягнулася на три кілометри.

Ікра тихоокеанського оселедця використовується жителями острова Сахалін (РФ) як звичайне добриво для городів.

Як пише в соцмережі Facebook голова громадської організації "Екологічна вахта Сахаліну" Дмитро Лисицин, на берег затоки Аніва штормом викинуло величезну кількість ікри, яку косяки оселедця раніше відкладали у прибережній зоні.

"Сахалінці машинами вивозять оселедцеву ікру на городи як добриво. Її суцільна смуга шириною кілька метрів тягнеться приблизно на три кілометри берегом, товщина шару ікри місцями досягає 10-15 сантиметрів", — повідомляє Дмитро.

Однак, за його словами, нічого дивного у цьому немає, оскільки ікра на березі в таких кількостях — чергове свідчення рясних нерестових підходів.

Повідомлення Дмитра Лісіцина

Нагадаємо, на кордоні України і Росії у Харківській області контрабандисти, які везли ікру, потрапили у протиконтрабандний рів і спалили свій автомобіль.

Також повідомлялося, що на кордоні з РФ застрягла вантажівка з контрабандною червоною ікрою з Камчатки на один мільйон гривень.

А у 2019 році в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун порадила українцям відмовитися від чорної ікри в раціоні на користь червоної.