Євросоюз дозволить в'їзд вакцинованим туристам, — ЗМІ

ес, євросоюз, туризм, межа
Фото: EUobserver

В'їхати в країну Євросоюзу, стверджують журналісти, зможуть мандрівники, які повністю вакциновані.

У Євросоюзі нібито відкриють кордони для мандрівників, які повністю вакцинувалися проти коронавірусу. Про це повідомляє AFP з посиланням на джерела.

"Європейські джерела заявили, що країни-члени ЄС погодилися з тим, що кордони блоку повинні бути знову відкриті для мандрівників, які були повністю вакциновані від коронавірусу", — сказано в повідомленні.

Як повідомляє The Guardian, посли країн рекомендували змінити правила, щоб дозволити візити до Європейського союзу людям, які отримали дві дози вакцини від коронавірусу.

За даними AFP, станом на 18 травня щонайменше 200 млн доз вакцини проти коронавірусу були зроблені жителям країн Європейського союзу.

Близько 52,9 мільйонів чоловік були повністю вакциновані двома дозами вакцин у випадку вакцинації препаратами BioNTech/Pfizer, Moderna і AstraZeneca або однією дозою у випадку вакцинації Johnson & Johnson. Це 11,8% населення ЄС.

Нагадаємо, що Єврокомісія рекомендувала країнам ЄС дозволити вʼїзд іноземним туристам, які пройшли вакцинацію. Раніше свої кордони для туристів відкрила Греція, але там також є ряд обмежень.

При цьому уряд планує запустити систему цифрового пропуску Digital Grenn Pass, у якому зазначатиметься інформація про вакцинацію. Сертифікат буде визнавати тільки вакцини, які дійсні на території ЄС.