Угоди не буде. США остаточно відмовилися від планів Трампа купити Гренландію

Дональд Трамп, США
Фото: 24 Канал | Екс-президент США Дональд Трамп

За словами держсекретаря Ентоні Блінкена, американська влада більше не збирається повертатися до цього питання.

Адміністрація Джо Байдена відмовилася від ідеї купити Гренландію для Сполучених Штатів Америки, яку просував колишній президент Дональд Трамп. Про це державний секретар Ентоні Блінкен заявив під час робочої поїздки, передає The Guardian.

Представник США підкреслив, що прибув до Гренландії не заради купівлі, а для зміцнення партнерства з автономною територією Данії. За словами Ентоні Блінкена, американський уряд остаточно відмовився від такого проекту, але в майбутньому прагне зміцнити комерційні відносини з регіоном.

"Переконаний, що це десятиліття стане початком нової ери відносин між нашими країнами", — розповів прем'єр-міністр Гренландії Муті Егеде.

Ідею придбати Гренландію (найбільший в світі острів) 45-й президент США Дональд Трамп озвучив в серпні 2019 року. Він зазначив, що острів входить до складу Данії, яка є партнером Штатів, і заявив про намір обговорити таку "стратегічно цікаву" угоду з урядом цієї країни. На думку екс-президента, покупка острова була б просто великою угодою з нерухомістю.

Слова Дональда Трампа різко розкритикувала влада Данії, так прем'єр-міністр країни Метте Фредерікса назвала ідею абсурдною. Дізнавшись про таку різку позиції данського уряду, Дональд Трамп навіть відмовився від поїздки до Гренландії.

"Гренландія не продається. Гренландія — це не Данія. Гренландія належить Гренландії. Я щиро сподіваюся, що це було сказано не всерйоз", — зазначила Фредерікса.

Фокус розбирався, навіщо Дональду Трампу знадобилася покупка Гренландії. Якби США отримали права на острів, такі угоди могли б стати трендом XXI століття.

У Білому Домі повідомили, що Дональд Трамп планував запропонувати за Гренландію 600 мільйонів доларів на рік. Джерела не повідомили, на який термін були розраховані ці виплати.

Писали також, що Дональд Трамп збирався поміняти Пуерто-Ріко на Гренландію. За словами колишнього співробітника департаменту безпеки США Майлза Тейлора, колишній президент обговорював таку можливість в уряді після ураганів, від яких постраждали багато пуерторіканців.