Нарковійни в Мексиці: начальника поліції розстріляли в авто незабаром після чергового замаху

Джоел Ернесто Сото, Сіналоа, начальник поліції
Фото: Infobae | Розстріляна машина убитого начальника поліції Сіналоа

Джоел Ернесто Сото був начальником поліції в штаті Сіналоа, де діють відразу кілька відомих наркокартелів

Начальника поліції штату Сіналоа, сумнозвісного однойменним наркокартелем, розстріляли у власному автомобілі. По машині Джоела Ернесто Сото випустили понад дві сотня куль. Про це пише Infobae.

Правоохоронця вбили серед білого дня. Підозрюють бойовиків картелю Сіналоа, але поки ніхто не був заарештований. Відомо, що бойовики влаштували засідку, змусили Сото з'їхати з дороги і розстріляли в упор з автоматів. Раніше повідомлялося, що його супроводжував охоронець, який пропав безвісті, але пізніше місцеві ЗМІ спростували цю інформацію.

Джоел Ернесто Сото, Сіналоа, начальник поліції
Джоел Ернесто Сото, Сіналоа, начальник поліції
Розстріляна машина убитого начальника поліції Сіналоа
Фото: Infobae

Двома тижнями раніше Сото вже пережив черговий замах на своє життя. Бойовики картелю Сіналоа 6 травня напали на поліцейський конвой у Масатлані.

Раніше Сото служив в армії, отримав звання підполковника й очолив поліцію штату. Він провів кілька успішних операцій проти картелів, остання з яких відбулася 14 травня.

Джоел Ернесто Сото, Сіналоа, начальник поліції
Убитий начальник поліції штату Сіналоа Джоел Ернесто Сото

Тоді було затримано вісім осіб, у яких вилучили вкрадені автомобілі і цілий арсенал: у тому числі кулемети і гранатомети.

Штат Сіналоа є домом для всемогутнього і відомого картелю Сіналоа, який до недавнього часу очолював Хоакін "Ель Чапо" Гусман. Наразі Ель Чапо відбуває довічне ув'язнення у в'язниці американського штату Колорадо.

Картель очолив його найближчий соратник Ісмаель "Ель Майо" Замбада, якого ніколи ще не заарештовували. Також картелем керують три сини Ель Чапо, відомі як "Лос Чапітос". Поділу сфер впливу передували кровопролитні війни між наркоділками. Тільки за 2017 рік було вбито понад 700 відомих наркоторговців.

Також картель Сіналоа продовжує боротьбу за територію із ще одним впливовим картелем — картелем нового покоління Халіско.

Саме картель Сіналоа контролює шляхи контрабанди наркотиків у США в штатах Аризона і Каліфорнія.

Нагадаємо, що у 2019 році поліція заарештувала сина Ель Чапо, Овідіо Гусмана, але була змушена відпустити після того, як бойовики наркокартелю буквально взяли в облогу місто Кульякан і почали розстрілювати правоохоронців з кулеметів і зводити барикади.