У Білорусі, звинувачений в участі у протестах, 17-річний хлопець наклав на себе руки, — ЗМІ

Фото: скриншот

У своїй передсмертній записці хлопець написав, що він не впорався з моральним тиском, який виходив від слідчого комітету.

У забороненій в Україні соціальній мережі "ВКонтакте" з'явилася публікація Дмитра Меркулова (справжнє прізвище Стаховський), у якій він повідомив, про свій суїцид. Про це повідомляє Белсат.

Як зазначають у виданні, нині невідомо чи справді активіст покінчив життя самогубством. Про його смерть відомо лише з публікації у соціальній мережі. Відомо, що він був сиротою і проживав у гуртожитку. Покінчив з життям, вистрибнувши з вікна 16 поверху.

"Якщо ви це читаєте, отже мене немає в живих. Виною того став слідчий комітет. Вже не секрет, що у мене була кримінальна стаття 293 ч. 2. Якщо коротко, за мітинги. Якби на мене не продовжували морально тиснути, думаю, я б не наважився на такий жахливий вчинок як суїцид. Але мої сили закінчувалися. І як ви можете бачити, я не справився", — написав Стаховський (орфографія збережена).

Фото: Скриншот

Хлопець закликав цінувати своє життя, а також подякував своїм рідним та близьким за підтримку і допомогу.

Згідно білоруському виданню "Вясна", хлопця підозрювали в участі у "масових заворушеннях" 9-11 серпня 2020 року. Стаття, яка йому інкримінується, карається позбавленням волі від 3 до 8 років. Також за їхньою інформацією подія відбулася вчора, 25 травня.

Нагадаємо, після президентських виборів у Білорусі влітку 2020 року, в країні були масові протести проти результатів виборів. Силовики застосовували вогнепальну зброю проти учасників протесту.