Росія нібито припинила дозволяти прибуття рейсів, що летять в обхід Білорусі (відео)

беларусь, россия, польоти в обхід білорусі, авіасполучення
Фото: Колаж Фокусу | У Москву не пустили літак із Парижа

Офіційної заяви від "Росавіації" поки не було, але такої думки дотримуються представники авіакомпанії, яку не пустили в РФ.

Французька авіакомпанія AirFrance не зуміла відправити літак із Парижа до Москви через заборону французьким перевізникам літати над Білоруссю. Про це в четвер, 27 травня, повідомила "Нова газета" з посиланням на представників компанії.

Так, за даними ЗМІ, зворотний рейс авіакомпанії також буде скасований. Пасажирам запропонували перенести поїздку або оформити заявку на повернення грошей на квиток.

При цьому в Росавіації журналістам коментувати цю ситуацію відмовилися.

"Ми це питання не коментуємо", — нібито відповіли вони.

У середу пасажири скасованого рейсу надіслали журналістам відеозаписи, де можна почути розмови екіпажу з пасажирами. Так, капітан повітряного судна назвав ситуацію з відсутністю відповіді на запит про дозвіл польоту над Росією "дуже незвичайною ситуацією". На думку екіпажу, ситуація пов'язана саме з рішенням AirFrance не літати над Білоруссю.

До цього країни-члени ЄС на саміті ухвалили рішення про заборону компаніям із Білорусі залітати в свої країни. Також вони рекомендували європейським авіаперевізникам припинити здійснювати польоти над білоруською територією, що зробили вже багато хто з них.

Як розповідав раніше Фокус, 23 травня літак RyanAir був змушений здійснити аварійну посадку в Мінську. Після приземлення силовики Білорусі затримали опозиціонера й екс-редактора NEXTA Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу.

Після цього європейські компанії почали масово відмовлятися від польотів над Білоруссю. Уникати потрапляння в повітряний простір країни вже вирішили перевізники AirFrance, Wizz Air, Lufthansa, KLM, SAS, Air Baltic і LOT.