Переворот у Малі: військові відправили у відставку президента і прем'єр-міністра

військовий переворот в малі
Фото: РИА Новости | Відправлений у відставку президент Малі Ба Ндау

Після захоплення управлінців 25 травня лідери перевороту заявили, що почали переговори про формування нового уряду.

У ніч з 26 на 27 травня в Малі військові звільнили з посади тимчасового президента Ба Ндау і прем'єр-міністра Моктара Уана. Про це повідомляє Aljazeera.

Сам військовий переворот стався 25 травня, коли військові захопили прем'єра і президента, перевізши їх на військову базу поруч зі столицею Бамако.

"Президент і його прем'єр пішли у відставку. Ведуться переговори про їхнє звільнення і формування нового уряду", — сказав Баба Сіссе, один з помічників головного керівника військових Ассімі Гойти.

У середу (26 травня) в ООН закликали до безпечного і негайного звільнення всіх офіційних осіб, які були затримані в Малі військовими. Також Африканський союз, ЄС, США та Економічна спільнота країн Західної Африки виступили зі спільною заявою, у якій засудили затримання уряду країни.

Ситуація в Малі загострила після того, як тимчасовий уряд озвучив новий склад уряду. У солдатів він викликав невдоволення. З тих пір військові взяли події під свій контроль.

Нагадаємо, військові заарештували керівництво Малі 25 травня. Раніше, 18 серпня 2020 року, у західноафриканській країні Малі військові підняли заколот проти чинного президента Ібрагіма Бубакара Кейта. Президента звинувачували в нездатності відновити безпеку в країні і побороти корупцію. У ході зіткнень загинули щонайменше 14 осіб. На наступний день Ібрагім Бубакар Кейта подав у відставку.