Монстри з глибини. Чорний вудильник, мешкорот, гоблін і зубатка — вісник кораблетрощей

глибоководна риба, незвичайна риба
Фото: Getty Images

Знайомтеся: найбільш незвичайні й страшні риби, які живуть в Світовому океані.

Related video

Вудильник із ліхтариком

Кілька тижнів тому в американському штаті Каліфорнія на пляжі в парку Кристал-Коув знайшли чорну рибу-вудильника. Те саме морське чудовисько із жахливими щелепами з мультфільму "У пошуках Немо", яке приваблювало жертв "ліхтариком"-приманкою, який світиться на голові. У світі існує понад 200 видів вудильників. Вони живуть на глибині до 4 км і майже не спливають на поверхню. Харчуються дрібною рибою. Їхні щелепи працюють, як капкан: якщо жертва туди потрапила, то вирватися вже не зможе.

риба рибалка, в пошуках Немо, хижа риба Fullscreen
Щелепи чорного вудильника працюють, як капкан: якщо жертва туди потрапила, то вирватися вже не зможе

• Довжина тіла вудильника — до 2 м, вага — до 57 кг

• "Вудка" з біолюмінісцентною приманкою — це видозмінений в процесі еволюції спинний плавник. Його довжина може перевищувати довжину риби в чотири рази

• Під час спарювання самець чіпляється зубами в самку і поступово зростається з нею, враховуючи поєднання кровоносної системи двох риб

Відкритий рот у гості кличе

Мешкорот — одна з найбільш маловивчених морських істот. Риби живуть у північній частині Атлантичного океану на глибині від 2 до 5 тис. м, через що вченим складно за ними спостерігати. Мешкороти сягають в довжину 2 м, причому хвіст риби перевищує довжину тіла в чотири рази. Важать чудовиська до 1 кг. У мешкорота крихітні оченята, зябра за головою і величезна паща із гострими, загнутими всередину зубами в два ряди. Деякі кістки в його черепі відсутні, що дозволяє відкривати пащу на 180 градусів. На кінці хвоста у риби є невеликий "ліхтарик", пронизаний величезною кількістю судин. Він випромінює приглушене червоне світло, приваблюючи здобич.

хижа риба, мешкорот, глибоководна риба Fullscreen
У риби-мешкорота паща відкривається на 180 градусів

• Мешкороти повільно плавають з відкритим ротом, поки риба сама не запливе всередину. Вони заковтують жертву цілком, як удави, і можуть довго нічого не їсти

• Харчується риба всім, що випадково запливає на таку глибину і поміщається в її шлунку

Справжній "Чужий"

Акула-гоблін рожевого кольору мешкає в океані на глибині від 200 до 1 300 м, сягає в довжину 3,8 м, важить до 210 кг і відрізняється від побратимів довгим наростом, що виступає в черепній зоні, схожим на дзьоб або ріг, і моторошними рухливими щелепами, які висуваються назовні і зовні нагадують інопланетну істоту з фільму "Чужий". Акула-гоблін зустрічається по всьому світу — від австралійських вод Тихого океану до Мексиканської затоки.

акула-гоблін, страшні риби, самі незвичайні риби Fullscreen
Акула-гоблін найбільше схожа на персонажа фільму "Чужий"

• У природному середовищі в акул-гоблінів немає ворогів

• Харчується акула глибоководними кальмарами, крабами, рибою

Передвісники корабельної аварії

Зубатку смугасту, яка мешкає на глибині до 500 м, називають морським вовком. Ця риба блідо-блакитного кольору з опуклими очима важить до 23 кг, довжина її — до 1,5 м. Вона відрізняється особливою жорстокістю в полюванні та легко прокушує панцир ракоподібних, завдяки потужним щелепам із зубами в кілька рядів, які швидко зношуються і змінюються на нові раз на рік. Основний раціон риби — молюски, голкошкірі, ракоподібні, медузи і риба.

риба зубатка, глибоководна риба, морський вовк Fullscreen
Смугаста зубатка: морський вовк

• Під час зміни зубів зубатки залягають на дно й протягом місяця нічого не їдять

Важливо
Тварини-мільйонери. Що залишають у спадок улюбленим котам, собакам, мавпам і слонам
Тварини-мільйонери. Що залишають у спадок улюбленим котам, собакам, мавпам і слонам

• Раніше моряки вірили, що зубатки відчувають швидку корабельну аварію і починають плисти за судном перед його загибеллю, щоб поласувати здобиччю.