Грабують магазини і захоплюють ТРЦ: жертвами заворушень у ПАР стали 72 людини (фото, відео)

ПАР, заворушення в ПАР, мародерство в ПАР
Заворушення в ПАР

Після арешту колишнього президента Джейкоба Зуми в ПАР почалися масові акції протесту, які переросли в пограбування магазинів і захоплення будівель.

У ПАР жертвами масових заворушень стали, як мінімум, 72 людини, які спалахнули після того, як експрезидент країни Джейкоб Зума здався поліції через оголошення йому тюремного терміну, пише AP.

Як відомо, наприкінці червня суд засудив експрезидента ПАР Джейкоба Зуму до 15 місяців вʼязниці за неповагу до судової системи країни за те, що він не зʼявився на засідання у справі про корупцію. Спершу політик відмовився здатися поліції, але в середу Фонд Джейкоба Зуми заявив, що колишній глава держави "вирішив підкоритися".

У провінціях Гаутенг і Квазулу-Натал місцеві жителі під час мітингів проривалися в магазини, намагаючись вкрасти їжу, електроприлади й одяг. Правоохоронцям довелося зупиняти мародерів гумовими кулями і світлошумовими гранатами.

Наразі силовики розслідують 72 смерті в провінціях ПАР, де люди гинули в тисняві або від вибухів і куль.

Місцева влада поки не може взяти ситуацію під контроль, але повідомляє, що затримані, як мінімум, 1 200 осіб після масових заворушень і мародерства. За даними ЗМІ, 13 липня в передмісті Йоганнесбурга, який є найбільшим містом ПАР, вандали захопили торгові центри Jabulani Mall і Dobsonville Mall.

Заворушення в ПАР

У населеному пункті Девітон десятки людей, серед яких жінки і діти, були арештовані за крадіжки товарів із ТРЦ Mayfair Square. Від рук мародерів постраждала і радіостанція Alex FM: зловмисники вкрали апаратуру на $350 тисяч.

Масові заворушення і мародерство спровокували закриття центрів масштабної вакцинації населення в ПАР. У семи провінціях країни ситуація під контролем, але поліція все одно приведена в бойову готовність.

Заворушення в ПАР
Заворушення в ПАР
Заворушення в ПАР

Раніше Фокус повідомляв, що в Північній Ірландії мітингувальники спалили автобус і поранили 40 поліцейських. У зіткненнях беруть участь здебільшого молоді люди, а масові заворушення спалахнули між прихильниками виходу Північної Ірландії зі складу Великобританії і тими, хто виступає за збереження країни в складі Обʼєднаного Королівства.

Також Фокус розповідав про масові заворушення в Східному Єрусалимі. Правоохоронцям довелося використовувати сльозогінний газ і гумові кулі, а більшість зіткнень сталися біля Марокканських воріт.