За репости в соцмережі. У РФ вперше оштрафували фізособу за відсутність маркування "ЗМІ-іноагент"

Лев Пономарьов, протест
Фото: Вiкiпедiя

Щодо правозахисника Лева Пономарьова порушили справу, оскільки в нього у Facebook знайшли понад 20 постів без відповідної фрази. Тепер він має заплатити 10 тис. рублів.

Related video

80-річного правозахисника Лева Пономарьова оштрафували за те, що він розміщував на своїх сторінках у соцмережах пости інших авторів без маркування "фізособа — ЗМІ-іноагент". Про це повідомляє РБК.

Лев Пономарьов, внесений до реєстру іноагентів, був оштрафований на 10 тис. руб. Він каже, що має намір оскаржити це рішення. "Не посоромилися написати абсолютно неписьменну фразу, що Лев Пономарьов — ЗМІ-іноагент", — сказав 80-річний правозахисник, назвавши таке формулювання "безглуздою граматичною конструкцією". Він хотів би, щоб на це звернули увагу лінгвісти та інші спеціалісти.

У чому Пономарьова звинувачує "Роскомнагляд"?

Повідомляється, що штраф було виписано за репости Пономарьова в соцмережах, у яких він не вказав, що як фізична особа перебуває в "реєстрі іноземних ЗМІ, що виконують функції іноземного агента".

За словами правозахисника, коли він публікує матеріали, у них завжди вказує, що стаття написана ЗМІ-іноагентом, а коли репостить чужі публікації, то просто натискає кнопку. "Навіщо писати, що перепост зроблений іноагентом — я гадки не маю", — задається правозахисник риторичним питанням.

Роскомнагляд у жовтні завів на Пономарьова справу, приводом чого стало те, що у понад 20 постах у Facebook у нього не було відповідної фрази про те, що він "іноагент". Також Пономарьов розмістив 13 постів без маркування у Twitter і два — в Instagram.

Хто такий Лев Пономарьов?

Лев Пономарьов — колишній депутат Держдуми першого скликання 1994-1995 рр., відомий своєю правозахисною діяльністю, він член Московської Гельсінської групи (МГГ) з 1996 року. Керував правозахисною організацією "За права людини", а також започаткував рух "На захист прав ув'язнених". Обидві ці організації Мін'юст Росії включило до реєстру НКО — іноагентів.

Раніше Фокус повідомляв, що Слідчий комітет РФ у масовому порядку заводить кримінальні справи проти українських військових та влади. Робиться це, аби в Путіна виникло відчуття, ніби служба не спить і протистоїть ворогові.