ВООЗ назвала серйозні проблеми, які чекають на світ після пандемії коронавірусу

пандемія коронавірусу

Пандемія коронавірусу продемонструвала, що якщо здоров'я наражається на ризик, то на ризик наражається все, зазначає глава ВООЗ.

Related video

У Всесвітній організації охорони здоров'я вважають, що коли пандемія коронавірусу закінчиться, світ зіштовхнеться із серйозними її наслідками.

Про це заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус на 10-ій Глобальній конференції зі зміцнення здоров'я.

"Коли пандемія закінчиться, ми залишимося із серйознішими проблемами, ніж до її початку: бідність, голод, нерівність, неінфекційні захворювання, зміна клімату та багато іншого", — сказав він.

Пандемія коронавірусу продемонструвала, що, якщо здоров'я наражається на ризик, то на ризик наражається все, зазначає глава ВООЗ.

Так, крім жахливого впливу власне COVID-19, пандемія призвела до збоїв у роботі медичної системи, що завадило зусиллям із боротьби з багатьма іншими захворюваннями та станами, від малярії до здоров'я матері, від рідкісних захворювань до діабету, неінфекційних захворювань і психічних захворювань.

Нерівність посилилася, мільйони людей були кинуті в злидні, багато місяців втрачені в освіті та збільшився рівень фізичного й емоційного стресу.

У зв'язку з цим глава ВООЗ закликав домогтися "фундаментальної зміни" у сприйнятті цінності здоров'я.

"Пандемія привела нас до роздоріжжя доріг. Позаду нас лежить звичайний шлях ведення бізнесу, який привів нас до кризи. Перед нами новий шлях: шлях, що веде до більш здорових і стійких суспільств", — зазначив Гебреїсус.

Раніше ВООЗ заявила, що люди, які раніше перехворіли на коронавірусну інфекцію, мають підвищений ризик заразитися новим штамом COVID-19 "Омікрон", ніж іншими варіантами вірусу.