"Йдеться не про швидкі дії", — Пєсков роз'яснив слова Путіна про превентивний ядерний удар

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков
Фото: РИА | Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков

За словами речника Кремля, поточну військову доктрину РФ постійно аналізують з урахуванням розвитку загальної ситуації. Таке пояснення було після того, як Путін заявив, що РФ може використовувати практику "роззброюючого удару".

Related video

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що не йдеться про швидкі кроки в тому, що стосується змін російської військової доктрини і внесення до неї положення про превентивний або "роззброюючий" ядерний удар, передає Sky News.

"Йдеться не про якісь такі швидкі дії в цьому плані, йдеться про те, що це триває постійно розумовий процес, — заявив Пєсков. — Йде зіставлення доктринальних установок, а це на експертному рівні, це постійно аналізується, зокрема з огляду на те, як розвивається загальна ситуація".

Зміна військової доктрини РФ

Минулого тижня російський президент Володимир Путін заявив про можливі зміни у військовій доктрині, які дозволять РФ застосовувати ядерну зброю першою "для роззброєння противника". За словами Путіна, Кремль може використати той самий підхід, що й "наші американські партнери".

Нагадаємо, що Зеленський вважає, що Путін боїться смерті, тому не готовий використати ядерну зброю. В інтерв'ю для шоу Netflix "Мій наступний гість не потребує представлення" президент України заявив, що після ядерного удару з боку Путіна інші країни можуть здійснити "певні кроки" стосовно нього особисто.

Раніше Фокус повідомляв, що в Держдепартаменті США заявили, що "тиск Заходу подіяв", і Путін згорнув свої плани щодо ядерної зброї. За словами заступниці держсекретаря Вікторії Нуланд, завдяки попередженням Вашингтона й інших країн про наслідки ядерної ескалації в РФ змінили свою тактику. І тепер вдаються до руйнувань енергоінфраструктури України.