Погруддя Зеленського хочуть поставити в Капітолії: з'явилася резолюція Конгресу

Володимир Зеленський, зустріч із байденом, зустріч Зеленський байден
Фото: The Hill | Джо Байден на зустрічі із Зеленським схвалив чергову допомогу Україні на мільярди доларів

Автор ідеї — конгресмен Джо Вілсон, він доручив Раді образотворчих мистецтв Палати представників створити статуетку. Водночас його партійні колеги нагадали, що конгресмени "служать США, а не Україні".

Related video

Конгресмен-республіканець Джо Вілсон, старший член комітету Палати представників зі збройних сил і закордонних справ, запропонував розмістити погруддя президента України Володимира Зеленського у Будинковому крилі Капітолію США. Резолюція Вілсона з'явилася на сайті Конгресу.

Вілсон подав резолюцію, яка наказує Раді образотворчих мистецтв Палати представників створити погруддя Зеленського. Рада відповідає за всі витвори мистецтва й історичні об'єкти, виставлені у Будинковому крилі Капітолію та його офісних будівель, зазначили автори публікації.

резолюція, бюст Зеленського Fullscreen
Вілсон подав резолюцію, яка наказує Раді образотворчих мистецтв створити погруддя Зеленського

Джо Вілсон у 2009 році крикнув "Ви брешете" 44-му президенту США Бараку Обамі під час його звернення до Конгресу. За цей вчинок законодавця розкритикували.

У грудні минулого року Вілсон порівняв протистояння України проти агресії Росії із американською революцією, повідомило видання.

Погруддя Зеленського в Капітолії — хто проти ідеї?

Деякі колеги Вілсона по партії не погодилися ставити погруддя Володимира Зеленського в Капітолії. Членкиня Палати представників від штату Джорджія Марджорі Тейлор Грін написала у Twitter, що "конгресмени служать США, а не Україні".

Володимир Зеленський, статуетка Володимира Зеленського, Бюст Володимира Зеленського Fullscreen
Погруддя Володимира Зеленського в Україні з'явилися у 2019 році

Інший республіканець, конгресмен Енді Біггс від штату Арізона, згадав про розмір військової допомоги Штатів для України.

"З'явилася резолюція Палати представників, згідно з якою голову Зеленського має виставити в Капітолії США. Понад 100 мільярдів доларів Україні було недостатньо?" — ставить питання політик.

Протидія консерваторів із Палати представників через резолюцію підкреслює напруженість усередині Республіканської партії щодо реакції на російсько-українську війну. Питання підтримки Києва від нової Палати представників залишається відкритим, зауважило видання The Hill.

Нагадаємо, що в Україні бюсти Володимира Зеленського з'явилися ще у 2019 році. На одному з інтернет-аукціонів вони були представлені у трьох кольорах: мармур, а також глянсова та матова слонова кістка.

Фокус 11 січня писав про приїзд Зеленського до Львова. Там він вшанував пам'ять загиблих українських військових та обговорив охорону кордону від можливого вторгнення з Білорусі.