Могила на дні океану: у США морські археологи виявили підводну лікарню (фото)

Дайвер, археолог, старовини під водою, розкопки, дослідження, підводний світ, знахідка на дні моря
Фото: Tribune News Service | Археологи виявили руїни карантинної лікарні та цвинтаря ХІХ століття

Поки що вдалося ідентифікувати лише одну могилу, але історичні записи показують, що десятки американських солдатів могли бути поховані в цьому місці. Дослідження продовжуються, щоб дізнатися більше про інші поховання на затопленому острові.

Related video

У Мексиканській затоці археологи виявили руїни карантинної лікарні та цвинтаря ХІХ століття на затопленому острові в національному парку Драй Тортугас у штаті Флорида, США. Про це пише CBS News.

Поки ідентифіковано лише одну могилу, але історичні записи показують, що десятки людей, в основному американські солдати, що розміщувалися у Форті Джефферсон, могли бути поховані в цьому місці у водах на захід від Кі-Веста, штат Флорида, повідомили представники парку.

Група, до якої увійшли співробітники відділу культурних ресурсів парку, Центру підводних ресурсів Служби національних парків, Південно-Східного археологічного центру та аспірант Університету Маямі, зробила відкриття під час обстеження території цвинтаря поряд із фортецею. Дослідження розпочалося у серпні минулого року.

Археолог, під водою, розкопки, дослідження, могила, надгробок, Fullscreen
Роботи продовжуються, щоб дізнатися більше про інші поховання на затопленому острові
Фото: Yahoo.News

Фахівці виявили могилу Джона Гріра, робітника, який помер 5 листопада 1861 року. За словами офіційних осіб, вони мало що знають про чоловіка, але його могила була позначена великою плитою із сірого каменю, того ж матеріалу, що використовувався для будівництва першого поверху форту.

"Ця знахідка, що інтригує, підкреслює потенціал нерозказаних історій у Національному парку Драй Тортугас, як над водою, так і під нею", — сказав Джош Марано, морський археолог з національних парків Південної Флориди та керівник проєкту дослідження.

Він сказав, що роботи продовжуються, щоб дізнатися більше про інші поховання на затопленому острові.

Археолог, під водою, розкопки, дослідження, могила, надгробок, Fullscreen
Фахівці виявили могилу Джона Гріра, робітника, який помер 5 листопада 1861 року
Фото: Yahoo.News

Форт Джефферсон був військовою в'язницею під час Громадянської війни в США, а острови, що його оточували, стали військово-морським форпостом, маячною станцією, військово-морським госпіталем, карантинним пунктом і місцем для військової підготовки.

Ризик інфекційних захворювань, включно зі спалахами жовтої лихоманки, яку переносять комарі, зростав у міру того, як населення фортеці поповнювали військовослужбовці, ув'язнені, поневолені, допоміжний персонал та їхні сім'ї. Форт закинули 1873 року, але Морська госпітальна служба США знову зайняла його між 1890 і 1900 роками, а на сусідньому острові створили ізоляційний госпіталь.

Раніше Фокус писав, що у Польщі виявили золоті монети часів імператриці Марії Терезії. В історичному Миколайському районі, що на захід від середньовічного центру міста, археологи натрапили на неймовірну знахідку.

Також повідомлялося, що в Румунії чоловік відшукав скарб віком 1700 років. У схованці знаходилося 1168 срібних монет.