"Образливий символ": у Молдові людей штрафують за "георгіївську стрічку", — ЗМІ (фото, відео)

жінка, георгіївська стрічка, прапор
У Молдові, попри заборону "георгіївської стрічки", деякі громадяни досі не виконують цієї вимоги

Попри заборону демонстрації цього символу в публічному місці, за яку проголосував парламент країни ще у квітні 2022 року, навіть експрезидент Молдови Ігор Додон порушив закон і вийшов на площу з "георгіївською стрічкою" на лацкані піджака.

Related video

У Молдові поліція почала штрафувати людей, які вийшли на вулиці та площі міст із "георгіївською стрічкою". Відео у вівторок, 9 травня, поширила низка телеграм-каналів.

На відеокадрах видно, як у Кишиневі поліцейський намагається затримати жінку. Вона тримає портрет свого родича, який воював під час Другої світової війни. У куточку фотографії прикріплено георгіївську стрічку.

Зі свого боку, співробітник поліції попросив жінку прибрати "георгіївську стрічку", оскільки вона — "образливий символ".

Молдова заборонила демонстрацію "георгіївської стрічки": що про це відомо

У четвер, 4 травня, голова місцевого генерального інспекторату поліції заявив, що носіння георгіївської стрічки в Молдові вважається виправданням або уславленням військової агресії, і за це належить штраф.

"Якщо стрічка буде разом із нагородою, якою була ушанована ця людина, то її розглядатимуть як частину нагороди. Якщо вона буде окремо, то це розглядатиметься як чинний символ військової агресії, що заборонено", — уточнив Чернеуцану.

Він нагадав, що парламент країни ще у 2022 році ухвалив закон про штрафи за носіння символів військової агресії, у тому числі "георгіївської стрічки" та символів Z і V.

За носіння, демонстрацію та розповсюдження цього символу передбачено штрафи від 4,5 тис. до 9 тис. леїв (від $250 до $500) для фізичних осіб.

Однак зауважимо, що експрезидент Молдови Ігор Додон порушив цей закон і з'явився в Кишиневі з "георгіївською стрічкою", хоча демонстрація цього символу й визнана в країні незаконною.

молдова 9 травня, кишинів 9 травня, ігор додон фото, безсмертний полк Fullscreen
Експрезидент Молдови Ігор Додон узяв участь в акції "Безсмертний полк" і одягнув георгіївську стрічку, хоча цей символ і заборонений у Молдові
Фото: Скриншот

Нагадаємо, наприкінці грудня 2022 року президент РФ Володимир Путін підписав закон про "осквернення" георгіївських стрічок. Новий закон поширюється навіть на дії користувачів в інтернеті.

Зі свого боку, у квітні 2022 року в Молдові заборонили символи агресії РФ в Україні. Парламент країни в третьому читанні проголосував за заборону георгіївської стрічки та знаків Z і V як символів російської агресії в Україні. Голосуванню передували палкі дебати демократів із комуністами.