"Все нове і багате": лист пасажира "Титаніка" продали на аукціоні за 12 тисяч доларів (фото)

новини світу, історія титаніка, пасажир титаніка, лист пасажира титаніка, Рамон Артагавейтія Гомес
Пасажир "Титаніка" 72-річний уругваєць Рамон Артагаветія Гомес

Лист був написаний уругвайцем Рамоном Артагавейтією Гомесом своєму братові, і в ньому він розповів, що вирушає до Північної Америки, і що його "спокусив" розмір "45 000-тонного пароплава".

Related video

В Уругваї на аукціоні продали лист 72-річного пасажира "Титаніка" за $12 тис. Про це повідомило агентство EFE.

Послання братові на двох аркушах уругваєць Рамон Артагавейтія Гомес написав на бланку компанії White Star Line із водяним знаком. В ньому він розповів, що вирушає до Північної Америки, і що його "спокусив" розмір "45 000-тонного пароплава". Це була його перша подорож океаном. За три дні після написання листа чоловік загинув.

Лист з моменту катастрофи на "Титаніку" зберігався у родині Гомесів і передавався з покоління в покоління.

"Коли ми вчора під’їжджали на пароплаві, було прохолодно, як Ріо-де-ла-Плата, і коли я підняв очі, я ніби опинився біля підніжжя п’ятиповерхового будинку. При вході було приблизно 50 офіціантів. Один забирає мої сумки, і на ліфті (їх 3) ми піднімаємося на мій поверх на палубі B. На палубі D їдальня, а знизу інші", — йдеться у листі.

Fullscreen

Він також розповідає, що вони їхали до Квінстауна (Ірландія) та переказує різні подробиці про корабель, серед яких він підкреслює, що деякі кімнати були зроблені зі скульптурного дерева, що їжа була "дуже хорошою","і що в його спальні була електрична плита.

"Коридори пофарбовані в білий колір, а деякі кімнати, як ця, зроблені з різьбленого дерева, я думаю, дуба, із зеленими оксамитовими диванами та кріслами. Все нове і багате", — підкреслює він.

Лист був відправлений під час останнього заходу лайнера в порт ірландського міста Квінстаун.

Через два місяці після тієї фатальної квітневої ночі 1912 року останки Артагавейтії передали до Уругваю. Його тіло дістали з води після корабельної аварії й упізнали за речами та документами, а 18 червня його поховали в сімейному пантеоні на центральному кладовищі Монтевідео.

Нагадаємо, що в Атлантичному океані неподалік місця загибелі "Титаніка" зник підводний батискаф, який возив туристів до місця круїзного лайнера, що затонув у квітні 1912 року.

23 червня Берегова охорона США оголосила, що всі пасажири загинули миттєво внаслідок вибуху під час занурення в глибини океану для дослідження 111-річних руїн "Титаніка".