Toyota обрала назву для своєї лінійки серійних електромобілів

Toyota BZ, електромобілі Toyota BZ, електромобілі Toyota
Фото: Toyota | Лінійка майбутніх електромобілів Toyota BZ

Моделі Тойоти на електротязі отримають позначення BZ, від Beyond Zero.

Компанія Toyota, що зі своєю моделлю Prius стала піонером масового виробництва гібридів, нарешті повноцінно приєднується до табору автомобільних виробників, що мають в гамі повністю електричні моделі. Як стало відомо, компанія подала до Бюро по патентах і товарних знаках США заявки на реєстрацію товарних знаків для своїх майбутніх серійних електромобілів.

Електрична лінійка Тойоти матиме позначення BZ, від Beyond Zero, що можна перевести як "поза нулем" (маються на увазі нульові викиди шкідливих речовин). Слоган Beyond Zero компанія вже використовує для своїх екологічних ініціатив в сфері автомобільного транспорту та просування технологій з нульовим рівнем викидів від електромобілів до водневих машин на паливних елементах.

Тепер позначення BZ отримають і серійні електромобілі компанії.

Про прийдешній запуск електричної лінійки Toyota оголосила в 2019 році, пообіцявши в її складі шість повністю нових моделей. На даний момент Toyota зареєструвала товарний знак Toyota BZ, а також позначення BZ1, BZ2, BZ2X, BZ3, BZ4, BZ4X і BZ5. Очікується, що літеру «X» в назві отримають двомоторні моделі з повним приводом.

Патентна заявка на реєстрацію назви Toyota BZ1
Патентна заявка на реєстрацію назви Toyota BZ1

Електромобілі Toyota створюються на повністю новій платформі e-TNGA, яка розроблена спільно з Subaru. У самій компанії Subaru також зʼявляться моделі на електротязі на цій платформі.

Перший серійний електромобіль Totota лінійки BZ дебютує вже в кінці квітня на Шанхайському автосалоні. Як ми писали раніше, це буде кросовер розміром з RAV4. Про ринки, де буде продаватися новинка, стане відомо під час премʼєри. Не виключено, що крім Китаю перший серійний електромобіль Тойоти одночасно зʼявиться і в Європі.

У найближчі пару років в лінійці BZ зʼявляться моделі з іншими типами кузова: ми чекаємо на седан, хетчбек, легкий паркетник і навіть вантажний фургон.

Нещодавно Фокус повідомляв, що Toyota представила власний автопілот другого рівня. Система пропонується для седана Lexus LS 500h з гібридним приводом і водневої моделі Toyota Mirai. Поки автопілот доступний тільки в Японії.