У Х'юстона немає проблем. На вулиці міста виїхали роботи з доставки піци (відео)

Робот Nuro R2
Робот Nuro R2 для доставки піци. Фото: Domino's Pizza

Найбільша в світі мережа піцерій Domino's Pizza запустила сервіс автономної доставки в Х'юстоні, штат Техас.

Якщо раніше компанія Domino's Pizza доставляла піцу в Х'юстоні за допомогою своїх автомобілів DXP на основі хетчбека Chevy Spark, то з настанням пандемії коронавірусу життєво важливою стала необхідність максимально уникнути контактів між людьми.

В основі нового сервісу — роботи R2 виробництва стартапу Nuro. Це перші безпілотні та безпасажирські пристрої, які отримали дозвіл Міністерства транспорту США на здійснення автономних доставок на дорогах загального користування і міських вулицях.

Роботизована доставка піци в дії

Робот Nuro на електротязі має довжину трохи більше 1,8 метрів і завширшки 1,3 метри. Він здатний перевозити до 190 кілограмів корисного вантажу на швидкості до 40 км/год. При цьому автопілот впевнено розпізнає дорослих, дітей і навіть домашніх тварин. А допомагає йому в цьому повний набір датчиків, камери кругового огляду, тепловізор, лідар і навіть мікрофон.

За аналогією із сучасними службами таксі, клієнт може відстежувати переміщення робота-доставщика на своєму телефоні по GPS, а щоб забрати замовлення, достатньо просто ввести пін-код, надісланий після оплати.

На першому етапі послугою зможуть скористатися жителі району Вудленд Хайтс. Але не йдеться про разовий експеримент, адже безконтактна доставка набуває особливої актуальності в умовах вірусної пандемії. Після оцінки перших результатів і внесення коректив, сервіс планується поширити на всю мережу.

Цікаво, що Domino's Pizza — не єдиний партнер Nuro з роботизованих "танців" із доставкою. Раніше стартап займався автономною доставкою продуктів і ліків.

Раніше ми розповідали, як вчені дозволили роботу Pepper пояснити вголос процеси ухвалення рішень. Тобто робот перестав бути "чорним ящиком", і логіка ухвалення ним рішень стала більш зрозумілою для користувача.