Моток скотча. У США придумали, як обдурити автопілот Tesla (відео)

автопілот Tesla
Фото: коллаж Фокус | Експеримент Consumer Reports дозволив обійти обмеження автопілота Tesla

Як виявилося, обійти обмеження фірмового автопілота Tesla Autopilot простіше простого.

Цікавий експеримент провела американська організація Consumer Reports, що займається споживчим тестуванням різних продуктів, включаючи автомобілі. Фахівцям організації вдалося обійти обмеження системи допомоги водієві Tesla Autopilot, використовуваної на електрокарах компанії, і змусити машину їхати без водія за кермом.

Система Tesla Autopilot, що має автономність другого рівня за класифікацією SAE, дозволяє при деяких умовах рухатися без участі водія, проте вимагає, щоб під час руху він не знімав рук з керма. В якості додаткового захисту "від дурня" передбачені датчики тиску на кермо і сидіння, щоб виключити відсутність людини на водійському місці під час руху.

Однак дослідникам Consumer Reports вдалося обійти ці обмеження за допомогою … двох мотків будівельного скотчу!

У тестовому Tesla Model Y вони були привʼязані до керма, імітуючи тиск рук людини на нього. Такий "уважчувач" частково дезорієнтував систему, а остаточно "обдурити" її вдалося за допомогою ще одного нехитрого прийому. Водій переліз зі свого місця на пасажирське крісло через салон, залишити ремінь безпеки замикатися в замку.

Демонстрація експерименту Consumer Reports, що дозволив "обдурити" систему Tesla Autopilot

В ході експерименту, використовуючи праве коліщатко керма, вдалося розпочати рух, проїхати кілька кілометрів по тестовому треку і загальмувати до повної зупинки. І все це — без водія за кермом.

"Автопілот не тільки не зміг зрозуміти, чи контролює водій рух, але навіть не визначив відсутність людини за кермом", — прокоментував результат експерименту очільник департаменту Consumer Reports з випробувань автомобілів Джейк Фішер.

Цей експеримент в Consumer Reports провели всього через кілька днів після того, як в Техасі сталася трагічна аварія Tesla Model S : електрокар врізався в дерево і загорівся, а двоє людей, що перебували у салоні, загинули. Попередньо поліція встановила, що машина їхала на автопілоті, один із загиблих в момент зіткнення перебував на передньому пасажирському сидінні, другий — ззаду. Все дуже схоже на те, як було в експерименті Consumer Reports.

Проте, як ми писали раніше, Ілон Маск спростовує, що розбився електрокар рухався в режимі автопілота. Про це глава Tesla написав в своєму Twitter.