Рекордний прибуток і світовий лідер серед преміум-седанів. Підсумки Tesla за I квартал

Tesla
Фото: Tesla

Найбільший виробник електрокарів у світі підбив підсумки першого кварталу 2021 року і розкрив деякі цікаві деталі.

Чистий прибуток Tesla за перший квартал 2021 року досяг нового рекорду в 438 мільйонів доларів — на 74% більше, ніж за аналогічний період минулого року (і вищий за прогнози аналітиків Волл-Стріт). При цьому, загальна виручка компанії також виросла до 10,39 мільярдів доларів. Основний дохід Tesla як і раніше припадає на автомобільний бізнес (86,7% у сукупній виручці), що відповідає зростанню в річному численні на 75%.

У I кварталі 2021 рік компанія випустила 184 800 одиниць "молодших" моделей Model 3 і Model Y, але не виготовила жодного кросовера Model X і седана Model S. Хоча і продала 2020 машин цих моделей з раніше створених запасів. Це означає, що компанія втратила майже 970 доларів за кожну продану машину, адже вони були в попередній звітності, а продали їх тільки зараз.

Tesla Model 3
Tesla Model 3

Лідером продажів компанії став електрокар Model 3, який попутно став найбільш продаваним седаном преміум-сегменту в світі. За обсягом реалізації модель вже обійшла популярні седани BMW 3-Series і Mercedes E-класу. При цьому, глава Тесли Ілон Маск пообіцяв, що вже у 2022-му кросовер Model Y стане найбільш продаваним автомобілем не тільки в своєму сегменті, але й у світі.

Наразі найпопулярнішим автомобілем на планеті є японська Toyota Corolla, яка в 2020-му розійшлася по світу в кількості більше мільйона екземлярів. Тоді як за перші три місяці поточного року Тесла реалізувала приблизно 60 тисяч Model Y, однак подальше зростання продажів стримується нестачею виробничих потужностей. Яким саме чином вдасться "наздогнати і перегнати" японський бестселер, Маск не пояснив.

Tesla Model Y
Tesla Model Y

Раніше Фокус повідомляв, що в США вигадали, як обдурити автопілот Tesla. Дослідникам Consumer Reports вдалося зімітувати присутність за кермом водія за допомогою... двох мотків будівельного скотчу!

Також ми розповідали про "українську Tesla". Вітчизняний електромобіль оснащений сонячними батареями, а його конструкція дозволяє випускати різні модифікації — від седанів до вантажівок.