65-річний глава Toyota сяде за кермо водневої Corolla в 24-годинному марафоні

Toyota Corolla Sport Hydrogen
Toyota Corolla Sport Hydrogen. Фото: Toyota

Toyota Corolla Sport стала першим автомобілем японської марки, який оснастили екологічно чистим мотором ДВЗ.

Незвичайну новинку вже встигли випробувати на колишній трасі Формули-1 "Фудзі Спідвей". Автомобіль оснащений 1,6-літровим двигуном внутрішнього згоряння, що працює на зрідженому водні. Динамічні характеристики японці поки на розсекретили.

"Якби мені не сказали про водень, ніколи б не подумав, що в цьому моторі є щось незвичайне", — поділився враженнями пілот-випробувач Хіроакі Ісіура.

У Тойоти вже є воднева модель Mirai, проте в її основі лежить силова установка на паливних комірках, в якій енергія виробляється внаслідок електрохімічної реакції між воднем і киснем.

Toyota Corolla Sport Hydrogen
Toyota Corolla Sport Hydrogen

Першим по-справжньому серйозним випробуванням для Toyota Corolla Sport стане 24-годинна гонка NAPAC Fuji Super TEC, яка стартує 21 травня. Зокрема й тому, що за кермо автомобіля в цьому марафоні сяде сам президент Тойоти Акіо Тойода. Але ж на початку травня йому виповниться 65 років!

Акіо Тойода
Глава компанії Toyota Акіо Тойода, якому днями виповниться 65 років.

Зовсім нещодавно журі конкурсу World Car Awards, до складу якого входять 93 автомобільні журналісти з усього світу, проголосило Тойоду "Людиною Року в автомобільній галузі".

І, до речі, глава Тойоти виступає проти прискореної заборони машин з ДВЗ. За його словами, фанати електромобілів не мають уявлення про обсяги викидів під час генерації електрики — "якби всі автомобілі в Японії стали електричними, то країна залишилося би без світла, а відповідна інфраструктура коштувала б їй 135-358 мільярдів доларів".

Раніше Фокус повідомляв, що Toyota випустить екстремальну версію Corolla з 300-сильним мотором і повним приводом. "Гаряча" новинка від відділення Gazoo Racing може дебютувати вже цьогоріч.

Також ми розповідали про новий Toyota Land Cruiser 300, зовнішність якого розсекретили на шпигунських фото. Чергову порцію знімків зробили на парковці заводу Toyota в японській префектурі Айті.