Електромобіль Tesla зламали за допомогою дрона (відео)

Tesla
Фото: Flickr

Двоє німецьких ентузіастів зуміли отримати дистанційний доступ до більшості функцій Tesla Model 3.

Фахівці в галузі комп'ютерної безпеки Ральф-Філіп Вайнман і Бенедикт Шмотцле знайшли дві уразливості в менеджері підключення до інтернету ConnMan, який використовується в моделях Tesla. Хакерська атака на програмне забезпечення електрокара Tesla Model 3, що отримала назву TBONE, була проведена за допомогою дрона через мережу бездротового зв'язку Wi-Fi.

Tesla Model 3
Лідер продажів Tesla — електрокар Model 3

Унаслідок дослідники отримали повний контроль над інформаційно-розважальним комплексом американського електрокара та його функціями. Зокрема, вони могли відкривати і блокувати двері, керувати налаштуваннями сидінь і відтворенням музики, змінювати параметри роботи кліматичної установки та навіть змінювати режими рульового управління та прискорення. Безпосередньо керувати автомобілем німцям все ж не вдалося.

Докладний відеоролик про злом Tesla за допомогою дрона

Зазначається, що подібним способом можна зламати з відстані до 100 метрів (дальність дії Wi-Fi) всі серійні моделі Tesla: Model 3, Model S, Model X і Model Y. І навіть теоретично перетворити автомобіль на точку доступу для злому інших машин поблизу від нього.

tesla and drone

Справедливості заради варто зазначити, Tesla вже виправила зазначені уразливості, оновивши прошивку й, за чутками, припинила використання ConnMan. Однак цей менеджер підключення до інтернету широко використовується в автомобільній промисловості — це значить, що аналогічним способом можуть бути зламані й інші транспортні засоби.

Раніше Фокус повідомляв, що в США вигадали, як обдурити автопілот Tesla. За допомогою двох мотків будівельного скотчу експертам вдалося зімітувати присутність за кермом водія і змусити автомобіль їхати без його участі.

Також ми розповідали про те, що в Росії покрили справжнім золотом електрокар Model S. У колекцію під назвою Excellence входять також два позолочені смартфони iPhone.