У США рятувальники визволили зі скелястого каньйону зламаний позашляховик (відео)

порятунок Jeep Wrangler в скелях
Фото: скриншот

Для порятунку Jeep Wrangler Rubicon довелося задіяти три позашляховики, а умови, в яких проходила операція, інакше як екстремальними не назвеш.

Рятувальники з Mattʼs Offroad Recovery змогли відбуксирувати зі скелястого каньйону Зайон зламаний позашляховик Jeep Wrangler Rubicon. Рятувальна операція виявилася по-справжньому екстремальною, адже проходила при спеці понад 60 градусів Цельсія і зажадала використання трьох спеціально підготовлених позашляховиків. Відео всієї операції викладено на каналі Mattʼs Offroad Recovery в YouTube,

Зламаний Jeep Wrangler Rubicon. Фото: скріншот
Зламаний Jeep Wrangler Rubicon. Фото: скріншот

Невелика американська компанія Mattʼs Offroad Recovery з містечка Харрікейн в окрузі Вашингтон, штат Юта, займається порятунком автомобілів на бездоріжжі. Неподалік від міста знаходиться Національний парк Зайон і однойменний каньйон довжиною 24 км і глибиною до 800 м, вимитий північним рукавом річки Вірджинія в пісковиках Навахо, забарвлених в рудуватий і бронзовий колір.

До каньйону регулярно навідуються шукачі пригод на позашляховиках — і так само регулярно машини ламаються безпосередньо в каньйоні або не справляються з перешкодами і застряють серед скель. Порятунком таких бідолах і займається Mattʼs Offroad Recovery.

Цього разу перед командою стояло особливо складне завдання, адже порятунку вимагала машина зі заманим двигунум, а отже вона втратила здатність рухатися своїм ходом. Крім того, це виявився позашляховик Jeep Wrangler Rubicon з високою прохідністю на спеціальних позашляхових шинах, який перед тим як зламатися, встиг забратися далеко вглиб каньйону.

Тому до каньйону вирушили відразу три рятувальні повнопривідні автомобілі: два ліфтованих Jeep Cherokee і спеціальний буксир Chevrolet з лебідкою, підйомником і обладнанням для жорсткого зчеплення.

Треба сказати, всі вони стали в нагоді. В особливо складних місцях, де ухил доходив до 45 градусів, Wrangler Rubicon доводилося тягнути усіма трьома автомобілями. Ситуація ускладнилася слизьким покриттям: при підйомах і спусках по величезних валунах найменший невірний рух кермом або передозування з газом погрожували зривом машин з траєкторії і аварією.

Проте після кількох годин під палючим сонцем рятувальна операція завершилася успішно, а єдиним пошкодженням Wrangler Rubicon стала невелика вмʼятина на капоті від підйомника буксира Chevrolet.

Викладений на каналі Mattʼs Offroad Recovery ролик має тривалість більше 20 хвилин, проте його можна дивитися на одному диханні як гостросюжетний трилер. Власне, порятунок Джипа і було таким трилером, а посмішки, з якими команда рятувальників виконувала свою роботу. пояснюються лише величезним досвідом проведення подібних операцій.

Рятувальна операція з визволення позашляховика Jeep зі скелястого каньйону

Раніше Фокус повідомляв, що американські тюнери з ательє Next Level на основі пікапа Jeep Gladiator побудували брутальну тривісну вантажівку 6х6. Автомобіль буде продаватися через офіційних дилерів Jeep.

Також ми розповідали, що в Тунісі створили і випустили в продаж пародію на Jeep ціною $13 тисяч. Позашляховик Wallys Iris має стеклопластиковий кузов і малопотужний двигун обʼємом 1,2 л.