У США почався дефіцит палива на АЗС через хакерську атаку на Colonial Pipeline (відео)

Дефіцит бензину в США Colonial Pipeline
Заправки в США закриваються через відсутність палива. Фото: Chandler Crump/Twitter

Автовласники в паніці скуповують бензин, що вже призвело до закриття кількох заправок.

На Східному узбережжі США почався дефіцит палива на АЗС, викликаний нещодавньою хакерською атакою на сайт Colonial Pipelin, найбільшого постачальника нафтопродуктів на сході країни.

Як Фокус повідомляв раніше, хакерська атака призвела до того, що трубопровід Colonial Pipelin припинив повноцінно працювати. На тлі цієї новини місцеві автовласники, побоюючись залишитися з порожніми баками, кинулися на АЗС скуповувати бензин. Унаслідок запаси палива на деяких станціях вже закінчилися, а самі вони закрилися.

Як повідомляє Reuters, у штаті Північна Кароліна "обсохли" вже 5% заправок, а у Вірджинії — 7,5%. Власники автомобілів намагаються закупити якомога більше палива, приїжджаючи на заправки з безліччю каністр.

Паніка виявилася настільки сильна, що влада кількох східних штатів уже ввела режим надзвичайної ситуації. Паралельно триває боротьба зі спекулянтами, які підняли ціни на паливо в умовах дефіциту.

Як зазначили в CNN, ситуація призвела до зростання популярності ресурсу GasBuddy, де можна знайти АЗС із паливом і порівняти ціни на різних заправках. Зростання відвідуваності ресурсу призвело до зависання сайту та мобільного додатку GasBuddy.

Раніше сьогодні міністриня енергетики США Дженніфер Гранхольм повідомила, що вчора ввечері одна з основних ліній Colonial Pipeline відновила роботу в ручному режимі та порівняла купівлю бензину з ажіотажем довкола туалетного паперу на початку пандемії COVID-19.

Генеральний директор Colonial Pipeline зазначив, що повний перезапуск системи відбудеться завтра, але навіть після цього буде потрібно кілька днів, щоб трубопрововод повернувся в штатний режим прокачування палива.

Раніше Фокус повідомляв, що в кібератаці на трубопровід Colonial Pipeline підозрюють хакерів із Росії. Атаку могла здійснити російська група DarkSide.