Гоночна траса в Індіанаполісі присвятила футболки чоловічим туалетам (відео)

Футболка із зображенням пісуарів траси Індіанаполіс і власне чоловічі туалети
Фото: колаж Фокус | Футболка із зображенням пісуарів траси Індіанаполіс і власне чоловічі туалети

Відвідувачі та власники американського треку Indianapolis Motor Speedway вважають, що тутешні чоловічі туалети гідні бути об'єктом шанування.

У неділю 30 травня 2021 року вкотре відбудеться легендарна Indy 500 — найзнаменитіша гонка США для автомобілів із відкритими колесами. Автоспортивні змагання на цьому овалі проводяться вже 110 років (перший заїзд відбувся в 1911 році), і за цей час фанатам пропонувалася найрізноманітніша атрибутика із символікою траси. Але от щоб футболки із зображенням чоловічих пісуарів — такого ще не було!

Не поспішайте відвертати ніс і говорити "фу". Справа в тому що, чоловічі туалети — одна з визначних памʼяток Indianapolis Motor Speedway. Так-так, туалети!

У 125 чоловічих вбиральнях на трасі індивідуальних кабінок дуже мало, зате уздовж стін вдосталь встановлені довгі підлогові металеві ванни з нержавіючої сталі. Такі туалети в Індіанаполісі функціонують вже не один десяток років, а причина їх появи, як неважко здогадатися, — збільшення "пропускної здатності".

З огляду на, що автодром вміщує до 400 тисяч глядачів, інші формати туалетів навряд чи б впоралися з напливом людей, яким у певний момент знадобиться "піт-стоп".

Чоловічі туалети такого типу раніше були звичайним явищем на спортивних аренах та стадіонах США, але зараз майже скрізь поступилися місцем більш комфортним і гігієнічним вбиральням. Якщо говорити про великі обʼєкти національного масштабу, то крім траси в Індіанаполісі, "ванни" є на бейсбольному стадіоні "Ріглі-Філд" (англ. Wrigley Field) у Чикаго.

Після того як у 2020 році в Indianapolis Motor Speedway змінилися власники, на трасі почалася реконструкція, яка зачепила весь комплекс. У лютому 2021-го зʼявилися повідомлення, що "колективні" пісуари приберуть із вбиралень, але у відповідь в соціальних мережах вболівальники-чоловіки широким фронтом виступили на їхній захист.

Дійшло до того, що керівникові Indianapolis Motor Speedway Дугу Боулсу довелося виступати зі спростуванням. Як він написав у Twitter: "Ванни" будуть замінені на… "ванни". Вони будуть кращими і відображатимуть поновлення решти обʼєкта".

І, знаєте, уболівальників можна зрозуміти, адже чоловічі вбиральні на трасі давно стали своєрідним місцем єднання. Ось уявіть: стоїте ви пліч-о-пліч з іншими шанувальниками улюбленої команди або пілота і, не відриваючись від основного процесу, ділитеся враженнями про гонку: "А наш-то — молодець! Як він ювелірно обійшов суперника в останньому повороті та вирвав перемогу". А можна і перелаюватися з фанатами з протилежного табору, причому без ризику "отримати по обличчю" — руки-то зайняті!

Тому немає нічого дивного, що напередодні чергової гонки Indy 500 у керівництві Indianapolis Motor Speedway вирішили відсвятувати таку прихильність уболівальників якось особливо. Ось так і народилася ідея випустити партію футболок із зображенням знаменитих пісуарів-ванн і символікою траси.

Футболка із зображенням пісуара та символікою Indianapolis Motor Speedway
Футболка із зображенням пісуара та символікою Indianapolis Motor Speedway

Футболку можна придбати в онлайн-магазині на сайті Indianapolis Motor Speedway, а ціна складає 32 долари. Тираж не позначений, але в будь-якому випадку ці незвичайні футболки в майбутньому набудуть особливої цінності для колекціонерів і просто фанатів автоспорту.

Новинний сюжет одного з каналів американського телебачення, присвячений випуску незвичайних футболок Indianapolis Motor Speedway

Раніше Фокус повідомляв, що екс-ведучому Top Gear Джеймcу Мею довелося розібрати свою Tesla Model S, щоб зарядити 12-вольтний акумулятор машини. Після тривалого простою батарея, яка, зокрема, живить механізм розблокування замків, сіла на нуль, тому відкрити електрокар виявилося неможливо.

Також ми розповідали, що у Великій Британії вперше в світі дитячий автомобіль-іграшку допустили на дороги загального користування. У двомісного автомобільчика з електроприводом є фари і поворотники, стоп-сигнали і клаксон, а також відкриваються двері.