У Харківській області з'явилися незвичайні радари контролю швидкості

Поліцейський радар, радар контролю швидкості, фіксація порушень ПДР
Фото: Національна поліція | Швидкість відображається на інформаційному табло

Інформаційні табло не фіксують порушення ПДР. Вони покликані дисциплінувати водіїв.

У Харківській області з'явилися нові поліцейські радари. Вони контролюють швидкість, хоча її перевищення не загрожує штрафом. Про це повідомляє Патрульна поліція України.

Справа в тому, що ці радари тільки заміряють швидкість і демонструють її значення на спеціальному табло. Якщо вона менше за 50 км/год, то стає зеленим, а якщо більше — то червоним. Дані носять суто інформативний характер, і в разі перевищення дозволеної швидкості порушення ПДР не фіксується.

Поліцейський радар, радар контролю швидкості, фіксація порушень ПДР
У разі перевищення швидкості порушення не фіксується
Фото: Національна поліція

У поліції сподіваються, що такі прилади дисциплінують водіїв, змусять їх замислитися та знизити швидкість на в'їзді в населений пункт. Такі інформаційні табло нерідко можна зустріти в країнах Європейського союзу. Раніше подібний експеримент проводили і в Києві.

Важливо
Дивляться з небес: у Польщі поліція ловить порушників ПДР за допомогою дронів (відео)
Дивляться з небес: у Польщі поліція ловить порушників ПДР за допомогою дронів (відео)

Поки в Харківській області таких радарів із інформаційними табло тільки два — в Малоданилівській і Циркунівській територіальних громадах. Утім, не виключено, що незабаром їх стане більше.

Раніше Фокус розповідав, що в Україні з'явилися нові камери автофіксації. Їхня кількість на українських дорогах уже перевищила 200.