Mazda випустить електричний кросовер із нестандартним бензиновим мотором

Роторно-поршневий двигун, двигун Ванкеля, Mazda MX-30, електромобіль Mazda, кросовер Mazda, нова Mazda MX-30
Фото: Mazda | Роторно-поршневий двигун підходить на роль двигуна

На додачу до електромотора кросовер Mazda MX-30 отримає ще й двигун Ванкеля, якому відвели роль генератора. Така схема пристосує електрокар до далеких поїздок.

Mazda знову запустить у виробництво роторно-поршневий двигун Ванкеля. У другій половині 2022 року стартує випуск кросовера Mazda MX-30 з таким мотором, а наприкінці року модель з'явиться у продажу. Про це повідомляє сайт Nikkei.

Утім, застосування двигуна Ванкеля буде дуже нестандартним. Якщо раніше його встановлювали переважно на спорткар Mazda, то тепер ним оснастять електромобіль.

Мало того, роторно-поршневий двигун навіть не буде обертати колеса — йому відведена роль генератора, що виробляє електроенергію і живить батарею електрокара. Подібна схема свого часу застосовувалася на BMW i3 Rex і Chevrolet Volt.

Роторно-поршневий двигун, двигун Ванкеля, Mazda MX-30, електромобіль Mazda, кросовер Mazda, нова Mazda MX-30
Двигуном Ванкеля оснастять кросовер Mazda MX-30
Фото: Mazda

У Mazda вважають, що двигун Ванкеля можна використовувати як мотор-генератор завдяки його компактним розмірам. А оскільки він працюватиме на рівномірних оборотах, його моторесурс буде досить високим.

Нововведення дозволить зробити Mazda MX-30 привабливішим, адже чисто електрична 143-сильна версія моделі має дуже невеликий запас ходу — приблизно 200 км. Використання бензинового двигуна дозволить виправити цей недолік і навіть дозволить використовувати кросовер у далеких поїздках.

Важливо
Suzuki показали сімейний кросовер із багатим оснащенням вартістю лише $15 тисяч
Suzuki показали сімейний кросовер із багатим оснащенням вартістю лише $15 тисяч

Нагадаємо, що Mazda випускала роторно-поршневі двигуни з 1967 року. Особливість такого мотора — ротор, який обертається, в камері згоряння, що замінює поршні. Останньою моделлю японської марки з двигуном Ванкеля було купе Mazda RX-8, зняте з виробництва у 2012 році.

Раніше Фокус повідомляв, що Mazda представила найпотужніше авто у своїй історії. Це преміальний кросовер.