В українських містах побільшає електробусів — Верховна Рада підтримала законопроєкт

Електробус електрон, електробуси в Україні, нові електробуси, електричні автобуси
Фото: wikipedia.org | Із 2033 року всі автобуси в українських містах мають стати електричними

Великі міста в Україні поступово переводитимуть на експлуатацію електробусів. Із 2033 року до перевезення пасажирів допускатимуть виключно електричні моделі.

Related video

В Україні набудуть чинності квоти на електробуси у великих містах. Відповідний проєкт закону №8172 ухвалила за основу Верховна Рада — за нього проголосували 237 народних депутатів.

У законопроєкті вносяться зміни до Законів України "Про дорожній рух", "Про автомобільний транспорт" і в низку інших нормативних актів. Там прописано, що в містах із населенням понад 250 000 осіб із 2027 року 25% автобусів мають бути електричними. До 2030 року їхня частка має зрости до 50%, а з 2033 року в містах обласного та районного значення до перевезення пасажирів допускатимуться виключно електричні автобуси.

Важливо
Компактний електрокар Opel перетворили на яскравий спорткар: керувати ним можна без прав (фото)
Компактний електрокар Opel перетворили на яскравий спорткар: керувати ним можна без прав (фото)

Також до компетенції місцевих органів влада віднесла стимулювання використання електробусів, електромобілів та іншого "зеленого" транспорту. Крім того, спрощується процедура приєднання швидких зарядних станцій до електромереж.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що він допоможе популяризувати електротранспорт, покращити зарядну інфраструктуру та знизити шкідливі викиди в атмосферу. Крім того, так виконуються положення Угоди про асоціацію з ЄС.

Раніше Фокус повідомляв, що електромобіль Volkswagen ID.3 пройде оновлення. Перші його зображення вже опубліковано.