В Україні водіїв перевірятимуть на алкогольне сп'яніння за новими правилами

Алкоголь, Україна, Штрафи, Водій, Права, Порушення, Поліція, Позбавлення прав, Водії, Авто, Автомобілі
Фото: Pixabay | В Україні спростили процедуру перевірки водіїв на алкогольне чи наркотичне сп'яніння

Процедуру перевірки водіїв на алкогольне чи наркотичне сп'яніння змінять. Тепер для її проведення потрібен відеозапис чи присутність двох свідків.

Related video

В Україні спростили перевірку водіїв на алкогольне сп'яніння Про це розповів представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Згідно із законопроєктом, тепер для перевірки водіїв на алкогольне, наркотичне чи інше сп'яніння має відбуватися із відеозаписом або у присутності двох свідків. Огляд, як і раніше, проводиться на місці зупинки транспортного засобу.

Нагадаємо, що в Україні для водіїв допустима доза алкоголю у крові становить 0,2 проміле. Це близько до нульового вмісту алкоголю у крові.

Якщо перевірка показала підвищений рівень дози алкоголю, водієві загрожує штраф у розмірі 17 тисяч грн. Також порушника позбавляють прав водія на один рік.

За повторного порушення штраф збільшується до 34 тисяч грн. У цьому випадку права забирають на три роки.

Важливо
Українських водіїв можуть зобов'язати міняти шини на зиму – порушникам загрожує штраф
Українських водіїв можуть зобов'язати міняти шини на зиму – порушникам загрожує штраф

Найсуворіше покарання передбачено за повторне порушення протягом одного року. Тоді у водія конфіскують його транспортний засіб, позбавляють посвідчення водія на 10 років і позбавляють волі на 15 днів. Крім цього, порушник зобов'язаний виплатити штраф у розмірі 51 тисяча грн.

Раніше Фокус писав, що у Польщі громадянин України всього за добу заробив штрафів на понад 55 тисяч грн.