За прикладом "Дії": у Європі запропонували видавати цифрові права водія

Посвідчення водія, Європа, Євросоюз, Водії, Документи, Закони, Водіння, Права, Порушення
Фото: Pixabay | Фізичний документ буде доступний за бажанням водія

Єврокомісія хоче спростити отримання посвідчень водіїв для іноземних громадян і збільшити безпеку дорожнього руху. Крім цього, запропоновано модернізувати навчання водіїв.

Related video

Європейська комісія запропонувала ввести цифрове посвідчення водія в країнах ЄС. Воно буде доступне одночасно з фізичними документами. Про це повідомили на сайті комісії.

Головною перевагою такого нововведення стане спрощення заміни або продовження посвідчень водія. Для впровадження цифрових документів може знадобитися кілька років.

У Єврокомісії заявили, що водії матимуть змогу обрати, яке посвідчення вони хочуть отримати. За замовчуванням видаватимуть цифрові права.

Також прийняття цифрових посвідчень допоможе полегшити іноземним громадянам кермування в Європі. Було запропоновано скасувати повторне складання іспитів для такої категорії.

Важливо
Євросоюз відклав остаточне голосування щодо заборони бензинових та дизельних авто
Євросоюз відклав остаточне голосування щодо заборони бензинових та дизельних авто

Крім цього, Європейська комісія хоче модернізувати навчання водіїв і запровадження дворічного випробувального терміну для новачків. Тести можуть бути оновлені для кращої оцінки знань і навичок водія.

Ще однією ідеєю Єврокомісії стало посилення покарань за порушення правил дорожнього руху. За статистикою, у 2019 році близько 40% транскордонних правопорушень були скоєні безкарно або тому, що злочинця не було встановлено, або тому, що платіж не було стягнуто.

Раніше Фокус писав, що в Україні запустять сервіс онлайн-замовлення автомобільних номерів.