2021 року українські IT-фахівці почали заробляти більше завдяки іноземцям

Програміст, айтішник
Фото: 24 Канал

За даними Payoneer, протягом третього кварталу фрілансери заробили близько $3720, а компанії $4390, надаючи послуги закордонним клієнтам.

Related video

За рік середній дохід українських ІТ-компаній на міжнародному ринку зріс на 28%. Такі дані наводить платіжна платформа Payoneer, повідомляє Liga.net.

У третьому кварталі 2021 року IT-компанії з України в середньому заробили $4390, надаючи послуги іноземним клієнтам. При цьому кількість IT-компаній, орієнтованих на закордонних клієнтів, із липня 2020 року по вересень 2021 року збільшилася на 7%.

За той же період дохід фрілансерів, які пропонують свої послуги на великих інтернет-біржах, зріс на 20%, лише за останні три місяці він становив у середньому $3720. Кількість спеціалістів у цій сфері збільшилася на 14%. Найбільше за цей час на іноземцях заробили українські онлайн-продавці ($9 860) та стримери ($5 810).

інфографіка, заробіток, графік Fullscreen
Заробіток українців онлайн: інфографіка

Крім того, на 58% більше стали платити творцям контенту в соціальних платформах. У третьому кварталі 2020-го вони заробили в середньому $990, а за цей період 2021-го — $1570.

Як заявив генеральний директор підрозділу Payoneer в Україні та Білорусі Ігор Ковальов, українці активно освоюють можливості цифрової економіки. Галузі, які найбільше постраждали через пандемію, поступово відновлюються та навіть демонструють зростання.

Раніше писали, що українським айтішникам платять більше, ніж польським, — компанія Korn Ferry представила рейтинг зарплат програмістів в Україні, Польщі, США та Німеччині. Згідно з дослідженням, фахівці-українці отримують $4500 на місяць, хоча в поляків трохи вища мінімальна ставка для програмістів-початківців. Попит на експертів із кіберзахисту особливо виріс через часті атаки хакерів.

Нещодавно представили рейтинг найкращих IT-роботодавців України у 2021 році. Фахівці оцінили компанії, у яких працюють, орієнтуючись на зарплати, умови праці, можливості для самореалізації та робочу атмосферу.