Роботи отримають шкіру та м'язи: навіщо це потрібно вченим (відео)

робот, людиноподібний робот, андроїд, штучний інтелект
Фото: Соцмережi | Стартап PowerON хоче зруйнувати бар'єр між людьми та роботами

Стартап з Німеччини працює над "олюдненням" андроїдів.

Related video

За багато років розвитку робототехніки вченим так і досі не вдалося зробити їх більше людиноподібними, через матеріали, що застосовуються в їх виробництві. Але стартап PowerON збирається розв'язати цю проблему оснастивши роботів штучною шкірою та м'язами, повідомляє пресслужба Дрезденського університету.

PowerON використовує результати спільних досліджень Технічного університету Дрездена та Університету Окленда, де керівник стартапу доктор Маркус Хенке пройшов дворічне навчання в докторантурі. У тісній співпраці з Технічним університетом Дрездена він та команда досліджували наукову основу багатофункціональних діелектричних еластомерів у м'якій робототехніці в межах гранту Марії Кюрі від Європейської комісії.

робот, роботизована рука Fullscreen
Прототип роботизованої руки, яка захоплює предмети завдяки зусиллю штучних м'язів
Фото: Соцмережi

У команди Маркуса є перші результати, які вони із задоволенням демонструють. Вони зробили прототип роботизованої руки, яка захоплює предмети завдяки зусиллю штучних м'язів, які, зі свого боку, контролює штучний нейрон. Сам маніпулятор надрукований з гнучких матеріалів, не містить класичних шарнірів і оснащене тактильною шкірою, яка може відчувати, як і де був захоплений об'єкт.

За словами Хенке, завдання його команди — ширше застосування роботів в індустрії та звичайному житті, адже завдяки розробці вчених роботи зможуть взаємодіяти з крихкими предметами, такими як яйця чи пробірки, збирати фрукти та овочі або навіть майстерніше прибирати вдома.

Загалом, мета стартапу PowerON зруйнувати бар'єр між людьми та роботами у наступному поколінні робототехніки та відкрити нові сфери застосування.

Презентація концепції стартапу PowerON

Раніше Фокус писав, що вчені близькі до того, щоб створити рідкого робота, як T-1000 з "Термінатор-2".