Супердрон MQ-9B намочили, заморозили і відправили в політ: як він упорався з холодом

MQ-9B, дрон, безпілотник, БПЛА
Фото: General Atomics | MQ-9B SkyGuardian пройшов тести в умовах Арктики

На безпілотник покладено місію в Арктичному регіоні, який стає явним пріоритетом безпеки для NORAD та НАТО.

Related video

Компанія General Atomics провела випробування свого величезного дрону MQ-9B SkyGuardian в умовах холоду та довела, що безпілотник успішно виконує всі покладені на нього завдання, повідомляється на сайті виробника. Результати випробування дозволять не хвилюватись скандинавським клієнтам компанії про працездатність придбаного БПЛА.

Щоб підготуватися до серйозних тестів, MQ-9B SkyGuardian повністю намочили і на 12 год залишили в холодному ангарі за температури нижче -21°C. Після чого безпілотник "відігріли" за допомогою протикригової обробки, і всі системи апарата працювали в штатному режимі. У другому сценарії випробувань БПЛА SkyGuardian успішно запустив свої двигуни в холодному ангарі за тієї ж самої температури -21°C, а потім вирушив у політ.

MQ-9B, дрон, безпілотник, БПЛА Fullscreen
Дрон здатний підніматися на низьку навколоземну орбіту
Фото: General Atomics

Оскільки MQ-9B створювався для глобальних місій, то розробник своїми випробуваннями вкотре підкреслив надійність безпілотника. Крім того, нещодавно успішно завершилися тести, під час яких з дроном тримали зв'язок через супутники, що знаходяться на низькій навколоземній орбіті, що відповідає вимогам НАТО та NORAD (Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки та Канади, яке з 1957 року відстежує та захищає повітряний та космічний простір над обома країнами, — ред.).

MQ-9B, дрон, безпілотник, БПЛА Fullscreen
MQ-9B нещодавно успішно завершив тести супутникового зв'язку
Фото: General Atomics

У компанії General Atomics зазначають, що до SkyGuardian вже виявили інтерес Міністерство оборони Великої Британії та Міністерство оборони Бельгії, які вже підписали контракти на постачання у свої збройні сили цих безпілотників, а Берегова охорона Японії взяла для своїх потреб в оренду декілька MQ-9B.

Раніше Фокус писав, що у Львові створили дрон Alpha Strike та наземного робота-камікадзе "Пластун".