"Влаштують Армагеддон в РФ": чому Україні не потрібні аналоги Shahed і чим їх замінити

Shahed, дрон, БПЛА
Фото: Twitter | Іранський дрон-камікадзе Shahed-136

За словами Юрія Касьянова, великі дрони-камікадзе типу Shahed дуже легко збивати, тому ЗСУ потрібні маленькі, але дуже точні апарати.

Related video

Сили протиповітряної оборони України збивають практично всі іранські дрони Shahed, які запускають російські війська. Український військовослужбовець Юрій Касьянов розповів у Telegram, чому вони перестали бути грізною зброєю, і які безпілотники варто використати у бойових діях.

Експерт звернув увагу, що в ніч проти 6 березня ППО збила 13 з 15 дронів Shahed, запущених Росією. За його словами, українські війська вже добре навчилися протистояти цим літальним апаратам, оскільки вони великі, шумні та помітні як у радіолокаційному, так й інфрачервоному діапазонах.

"Шахіди були грізною зброєю на початку, коли ще не було вироблено тактики протидії їм, і коли цих дронів у противника було багато — він міг одним масованим запуском буквально паралізувати систему ППО.

Тепер, мабуть, Іран неспроможний виробляти потрібну Росії кількість, а власне виробництво ворог ще налагодив. І ми навчилися збивати", — прокоментував Юрій Касьянов.

Він додав, що досвід застосування росіянами Shahed показав — знаходити і збивати дрони такого класу не так уже й важко. Незважаючи на це, багато українських діячів все ще прагнуть створити вітчизняний "Шахід", повторивши головні конструкторські рішення іранців разом із тими ж вадами.

"Щоб він ніс бодай 50 кг на тисячу кілометрів", — процитував Юрій Касьянов вимоги до українських дронів-камікадзе.

Військовий же вважає, що Україні потрібні не аналоги Shahed, а легші та непомітніші апарати. За його підрахунками, для ураження російського танка достатньо вантажопідйомності 1-2 кг, адже саме стільки важить кумулятивний заряд або "ударне ядро", яке пробиває броню. Для знищення ворожих ЗРК або літаків на аеродромах вистачить кілограмового осколкового боєприпасу спрямованої дії. Головну роль в атаці БПЛА відіграє не вага бойової частини, а влучність.

"Нам треба мати масове виробництво дешевих, точних, невеликих, непомітних для противника дронів, сотні яких, що запускаються за добу, можуть влаштувати в глибокому тилу противника Армагеддон. Але дилетанти і всезнайки думають інакше. І вкладають величезні гроші в те, що збиватиметься противником так само, як ми збиваємо "Шахіди", — підсумував Юрій Касьянов.

У ніч з 5 на 6 березня чотири дрони Shahed атакували Дніпропетровську область. За словами глави ОВА Сергія Лисака, всі з них вдалося збити. Окрім того, іранські БПЛА знищили над Харківською областю.

Раніше майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман назвав таємну мету запуску Shahed. На його думку, тепер росіяни використовують іранські дрони-камікадзе не для завдання ударів, а для розвідки та виявлення українських комплексів ППО.