В Україні запуск дронів буде під забороною: порушникам загрожують штрафи та конфіскація БПЛА

дрони, дрон летить, дрон у небі, бпла
Фото: DJI | Дрон летить у межах міста

Відповідний законопроєкт від прем’єр-міністра Дениса Шмигаля вже готується до другого читання у Верховній Раді.

Related video

В Україні хочуть запровадити нові штрафи до 8500 грн для тих, хто керує дронами без дозволу чи з порушенням правил. Така пропозиція міститься в законопроєкті, ініціатором якого виступив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, і в першому читанні пропозиція була підтримана депутатами. Наразі законопроєкт відправлено на доопрацювання, щоб остаточно затвердити його в другому читанні.

Згідно із законопроєктом, за запуск дрона без дозволу або з порушенням правил польотів передбачається штраф до 8500 грн, а дрон можуть конфіскувати.

Поліції та Нацгвардії дозволяється збивати або знищувати дрони-порушники, якщо є підозри в тому, що їхній запуск не законний і несе загрозу оточенню.

Законопроєкт також визначає правила реєстрації та експлуатації дронів в Україні. Зокрема, дрони мають бути зареєстровані в спеціальному реєстрі та мати унікальний ідентифікаційний номер. Також дрони мають бути оснащені системами ідентифікації та геолокації.

Метою законопроєкту є забезпечення безпеки та порядку в повітряному просторі України, а також захист прав та інтересів громадян і організацій від незаконного використання дронів. Законопроєкт також спрямований на стимулювання розвитку легального ринку безпілотників в Україні.

Раніше Фокус писав, що відключення GPS не врятує Москву від українських дронів: експерт розповів чому.