Мінус $2 млн: український дрон R-18 уразив російський танк Т-72Б (відео)

R-18, дрон, БПЛА, безпілотник
Український дрон R-18

Безпілотники R-18 від ГО "Аеророзвідка" скидають важкі протитанкові гранати, що пробивають броню.

Related video

Українські військові за допомогою дрона-бомбардувальника R-18 уразили російський танк Т-72Б. Про це у Twitter повідомив представник "Благодійного фонду Сергія Притули" з ніком "Майор".

За його словами, бійці одного зі спеціальних підрозділів Збройних сил України атакували ворожий танк вартістю близько $2 млн. Вони запустили важкий ударний бомбардувальник R18, який скинув два снаряди значних габаритів на нерухомий Т-72Б, імовірно, кинутий екіпажем посеред лісосмуги.

"Знищено за один виліт. Вартість комплексу R-18 — 2 040 000 грн ($55 тисяч). Це не перша та не остання подібна ціль даного екіпажу. Мені дуже подобається така математика, а Вам?" — поцікавився майор.

У коментарях користувачі висловили сумніви, що вибухи змогли знищити бронетехніку. Відео не показує, що трапилося з російським танком після вибуху та наскільки серйозні пошкодження він отримав.

Дрони R-18 збирає українська громадська організація "Аеророзвідка", яка співпрацює з військовими. Як повідомляли розробники, безпілотники можуть підіймати великі боєприпаси загальною вагою до 5 кг. Їх найчастіше озброюють гранатами РКГ-3 чи бомбами РКГ-1600, здатними пробивати броню танків.

У лютому писали, як українські дрони R18 знищили танки та БМП окупантів на Донбасі. З їхньою допомогою військові атакували Т-72Б3, Т-80БВМ, Т-90А, БМП-1, БМП-2, БМП-3, БТР-80.