Україна втрачає довіру ЄБРР через борги в "зеленій" енергетиці, — документ

ебрр, зелена енергетика, криза в зеленої енергетики, ебрр може піти із зеленої енергетики
Фото: Бізнес Цензор | Українська влада не виконує взяті на себе обов'язки.

Український уряд мав погасити 9 млрд гривень боргу до кінця 2020 року, але виплат не надійшло.

Related video

До НКРЕКУ прийшов офіційний лист від банку, в якому висловлюється стурбованість невиконанням українською владою взятих на себе зобов'язань, — повідомляє нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко. Він опублікував скан листа в своєму Telegram-каналі.

У листі директор ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Маттео патронів повідомляє, що дії української влади порушують українські закони.

"Це є порушенням як електроенергетичного законодавства України, так і зобов'язань української влади, зокрема НКРЕКУ, визначених у підписаному в липні 2020 р меморандумі про взаєморозуміння щодо цього сектора. Одне з цих зобов'язань передбачало погашення до кінця 2020р. 40% заборгованості, накопиченої до липня 2020 року включно ... І хоча НЕК "Укренерго" підписала гарантований державою кредит на погашення 40% заборгованості за електроенергію з ВДЕ відповідно до меморандуму, це погашення поки не відбулося ", — написано в листі.

Fullscreen

Інвестори висловлюють стурбованість намірами НКРЕКУ заборонити використовувати кредитні кошти "Укренерго" для погашення заборгованості за "зелену" енергетику. Це зробить негативний вплив на весь сектор альтернативної енергетики і ставлення інвесторів до України в цілому.

В ЄБРР додатково відзначили, що вони є найбільшими інвесторами в економіку України. Для продовження співпраці, необхідно виконувати всі умови.

Нагадаємо, що через високі тарифи на "зелену енергетику" в секторі енергетики накопичилася заборгованість з боку української держави. Інвестори й уряд підписали меморандум, щоб вирішити кризу. Кабмін також доручив Вітренко скласти план виходу з кризи.