Продовження співпраці з МВФ — головна умова для виходу з коронакризи, — НБУ

вихід з кризи, умова виходу з кризи, коронакрізіс, нбу, відновлення економіки
Фото: 24 Канал

Україна має більший запас міцності, ніж в кризу 2008 року, але для макростабільності необхідна співпраця з Міжнародним валютним фондом.

Related video

Зниження облікової ставки до 6%, довгострокові кредити рефінансування допомагають пройти складний період в економіці, — цитує слова глави НБУ пресслужба.

"Ключовою умовою для збереження макростабільності в Україні залишається продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. Сьогодні переговори з нашими партнерами тривають. Реалізація програми stand-by дозволить забезпечувати макроекономічну стабільність, необхідну для впевненого і безперервного відновлення української економіки", — заявив Кирило Шевченко, глава НБУ .

За словами Шевченка, зростання ВВП було стабільне, інфляція та дефіцит поточного рахунку були помірними. У країні є достатня кількість резервів, а банківський сектор демонструє прибуток.

У пресслужбі зазначають, що падіння ВВП за минулий рік виявилося меншим, ніж очікувалося. Нацбанк прогнозував падіння на рівні 6%, а за підсумками 11 місяців 2020 маємо 4,7%.

Додатково зазначається, що в НБУ вірно спрогнозували інфляцію — на рівні 5% + -1 пункт. Вагомими є і міжнародні валютні резерви України, нині вони досягли більш 29 млрд доларів.

Нагадаємо, що за даними НБУ, в Україні найбільший рівень міжнародних резервів за останні 8 років.

З 11 січня в Україні в режимі онлайн відновила роботу місія МВФ. Вона повинна оцінити прогрес країни у взятих на себе обов'язках.