Він поводиться як персонаж із "12 стільців": Марченко висловився про Степанова

Монтер Мечников, фільм, 12 стільців, фото
Фото: скріншот | Монтер Мечников (по центру). Кадр із фільму "12 стільців"

Міністр фінансів вважає, що спочатку потрібно запропонувати план вакцинації, а вже під нього просити виділити додаткові гроші з держбюджету.

Є об'єктивна необхідність збільшити бюджетні витрати на медицину. "Ми будемо обговорювати з МВФ та з іншими партнерами можливість незначної корекції бюджету", — сказав в інтерв'ю виданню LB.ua міністр фінансів Сергій Марченко.

І справа не тільки в тому, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов сказав, що йому потрібні гроші на закупівлю вакцини. "Є потреба закрити кілька питань з медицини", — пояснив Марченко.

Про Степанова ж міністр фінансів сказав, що той поводиться як персонаж із книги "12 стільців" монтер Мечников. "Вранці гроші — ввечері стільці, увечері гроші — вранці стільці, але гроші вперед". Ось так і Степанов. У нього завдання забюджетуватися максимально, користуючись тим, що в нас ковід, люди вмирають, і потім на цій риториці вирішувати проблеми", — заявив Марченко.

На його думку, потрібно спочатку запропонувати план, показати рішення проблеми. "Для цього достатньо часу було, а потім вже намагатися міністру фінансів чи уряду ставити питання з приводу пошуку коштів, — пояснив міністр. — У мене є що запитати в нього, зокрема, щодо залишків минулого року. Він вибивав, вибивав гроші, а зрештою вийшли залишки, які не були використані".

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я відреагувала на виділення Кабінетом міністрів України 125 млн грн на закупівлю експериментальних ліків для лікування коронавірусу. Глава Європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге в листі, адресованому міністрові охорони здоров'я Максиму Степанову, висловив глибоку стурбованість з приводу рішення українського уряду витратити великі кошти на покупку препаратів із низьким доведеним впливом або ж повною його відсутністю на зниження смертності пацієнтів.

Степанов заявляв, що якщо ефективність китайської вакцини буде менше 70%, то Україні повернуть гроші.