"Газпром" купив всю доступну додаткову транзитну потужність України на травень

газпром, транзит, газ, фото
Фото: RT

В Європі, незважаючи на максимальні обсяги закупівлі газу, поки не можуть розпочати його закачування у сховища, щоб готуватися до майбутньої зими.

"Газпром" забронював всі запропоновані додаткові транзитні потужності України на травень. Це випливає з результатів місячного аукціону на платформі RBP, повідомило агентство "Інтерфакс-Україна".

В останні місяці на аукціоні пропонується по 15 млн куб. м на добу. На квітень, березень і лютий "Газпром" викуповував по 14,2 млн куб. м на добу.

У квітні "Газпром" прокачує через Україну в середньому по 124 млн куб. м на добу, повністю вибираючи заброньований обсяг. У січні він прокачував через Україну в середньому по 124,5 млн куб. м на добу, в лютому — 104 млн, в березні — 119,5 млн.

Європа зараз нарощує споживання газу. Поставки скрапленого газу (ЗПГ), а також трубопровідного газу з Росії знаходяться на максимумі, але це не дозволяє поки почати закачування газу у підземні сховища, щоб створити запас до майбутньої зими.

Нагадаємо, згідно з чинним до кінця 2024 року транзитним контрактом, "Газпром" оплачує "Нафтогазу України" за фіксованим тарифом прокачування на рік 40 млрд куб. м газу або 110 млн куб. м на добу. Якщо йому потрібно прокачати більше, то бронюється додаткова потужність, а тариф зростає. При бронюванні додаткових потужностей на квартал він вище в 1,1 рази, на місяць — в 1,2 рази, на добу — в 1,45 рази.

В "Газпромі" приготувалися до ціни газу у 2021 році 200 доларів за тисячу кубометрів, хоча в його бюджеті закладена ціна 170 доларів. У січні компанія поставила споживачам газу на 45% більше рівня минулого року і на 18% більше, ніж в середньому за останні п'ять років.