СБУ вилучила 800 кг срібла в банківських злитках у "відмивачів" грошей

срібло, злитки, обшук, сбу, фото
Фото: СБУ

Учасникам групи загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Служба безпеки України заблокувала діяльність групи, яка, за даними слідства, займалася легалізацією і незаконним переказом коштів, зокрема через покупку криптовалюти. За попередньою інформацією, учасники групи провели фінансові операції на суму 240 млн грн, 65 млн з яких пов'язані з відмиванням коштів.

Оперативники СБУ встановили, що організатори створили низку онлайн-ресурсів, через них вони конвертували криптовалюту в готівку. Їхніми клієнтами були громадяни не лише України, а й країн СНД, зокрема РФ, а також жителі "Л/ДНР".

Конвертація коштів проходила в особливо великих розмірах і з порушенням більшості законних процедур. Транзакції здійснювалися через заборонені російські платіжні системи.

За "зароблені" гроші учасники групи купували нерухомість, земельні ділянки та дорогоцінні метали.

Під час обшуків в Києві та Харкові правоохоронці вилучили:

  • приблизно 43 млн грн;
  • 800 кг срібла в банківських злитках;
  • комп'ютерну техніку, флеш-носії, мобільні телефони;
  • документи, що підтверджують проведення операцій.

Держфінмоніторинг зупинив витратні фінансові операції за банківськими рахунками учасників групи.

сбу, обшук, фото
сбу, обшук, гроші, телефони, фото

Тривають слідчі дії в кримінальному провадженні за ст. 190 і 209 КК.

Стаття 190 КК встановлює відповідальність за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою. Санкції — позбавлення волі терміном від 5 до 12 років із конфіскацією майна.

Стаття 209 — відповідальність за легалізацію (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом. Дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, караються позбавленням волі терміном від 5 до 12 років із конфіскацією майна.

Відмиванням грошей називається вчинення будь-яких фінансових операцій або будь-яке інше використання коштів, які були отримані незаконно.

Нагадаємо, СБУ затримала бойовика танкового батальйону "ДНР". За словами правоохоронців, терорист співпрацює зі слідством і розповідає про участь російських військових в агресії на Донбасі. Бойовик нібито планував таємно відвідати родичів на підконтрольній Україні території.

Державний архів СБУ на 35-ту річницю трагедії на Чорнобильській атомній електростанції оприлюднив секретні документи КДБ щодо катастрофи.