Законопроект для легалізації криптовалют рекомендували Раді до другого читання

біткоіни
Фото: unsplash.com | Криптовалюта біткоїн

Криптокомпанії зможуть офіційно працювати і переказувати кошти через банки, а всі учасники ринку отримають юридичний захист.

Комітет Верховної Ради з цифрової трансформації 28 квітня порекомендував ухвалити у другому читанні законопроект "Про віртуальні активи", який легалізує операції з криптовалютою. Деталі прес-служба повідомила на офіційному сайті.

Поки в українському законодавстві не прописаний статус криптовалют і порядок проведення операцій з ними — це повинен виправити новий законопроект. В останній редакції документа з'явилися нові положення FATF, пов'язані з обігом віртуальних активів за міжнародними стандартами.

Цікаво, що в законі не прописаний термін "криптовалюта", проте однак вона визнається одним із видів віртуальних активів. Визначений також список легальних постачальників послуг, пов'язаних із віртуальними активами, і процедура їх реєстрації.

Регулюватимуть процес Мінцифра, а в окремих випадках НБУ та НКЦПФР. На думку авторів, це повинно вивести криптовалютний ринок в Україні з тіні. Заступник глави Мінцифри Боярка зазначає, що ухвалення закону дозволить блокчейн-компаніям або біржам працювати легально і без проблем проводити банківські операції. Таку ж можливість отримають українці, які отримують доходи від операцій з криптовалютою.

"Законопроект "Про віртуальні активи" сприятиме усуненню юридичних ризиків для роботи міжнародних криптокомпаній і залученню іноземних інвестицій в нову прогресивну галузь", — підкреслив чиновник.

Найголовнішим нововведенням представники Нацбанку вважають юридичний захист, який учасники ринку отримають завдяки утвердженню правового статусу криптовалюти:

"Бізнес зможе працювати офіційно та захистити власні віртуальні активи від можливих зловживань або шахрайства. Країна отримає надходження в бюджет від податків, які платитимуть "криптокомпанії".

Раніше платіжна система PayPal дозволила використовувати криптовалюти замість доларів. Відразу після цього курс біткоїну підскочив до 59 тисяч доларів.

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія розповів, як втратив біткоїни на 710 мільйонів гривень. За словами нардепа, він позбувся доступу до коду, який відкривав доступ до рахунку.

З початку 2021 року кількість завантажень додатків для роботи з криптовалютами зросла на 34%. Ними все частіше користуються люди з Європи та США.