Зеленський розблокував виплату лікарняних українцям

виплати, лікарняні, закон, закон про виплату лікарняних, Володимир Зеленський
Фото: minfin.com.ua | Гривні, гроші

Недоробки в законодавстві, йдеться на сайті президента, могли призвести до недоотримання лікарняних 2,5 млн чоловік.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про соціальний захист у разі настання тимчасової непрацездатності, який був затверджений Верховною Радою 13 квітня.

Про це інформує офіційний портал голови держави.

Так, цей закон повертає українцям право на отримання матеріальної допомоги з Фонду соцстрахування в період тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві (т.зв. лікарняних).

"Через законодавчу колізію ці виплати були скасовані після внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які вступають у силу з 30 червня 2021 року. Це могло призвести до недоотримання лікарняних 2,5 млн чоловік. Закон, який підписав Президент, виправляє колізію і відновлює право на отримання цієї матеріальної допомоги", — йдеться в повідомленні.

На сайті президента також повідомляється, що підписаний Володимиром Зеленським закон офіційно вступає в силу з 30 червня 2021 року, коли запрацює закон "Про реабілітацію у сфері охорони здоров'я".

Раніше ми розповідали, що Кабмін у тестовому режимі запустив електронні лікарняні. У рамках проекту в Пенсійному фонді з'явився інтерфейс, куди лікар за допомогою цифрового підпису може вносити інформацію про пацієнта і його тимчасову непрацездатність. Для всіх служб ця інформація буде автоматично завантажуватися з бази даних ПФУ.

Також ми повідомляли, що в Україні через карантин діє особливий порядок видачі листків "лікарняних". Якщо тимчасова непрацездатність викликана карантинними обмежувальними заходами, то фінансова допомога за рахунок Фонду соцстрахування надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини.